Перемовини США та України у Джидді: спільна заява делегацій (оновлено)
США негайно скасовують паузу в обміні розвідданими та відновлюють безпекову допомогу Україні

Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання рф. Сполучені Штати доведуть до відома рф, що взаємність із боку росії є ключем до досягнення миру.
Про це йдеться у спільній заяві делегацій України та США за підсумками зустрічі у Джидді, текст якої опубліковано на сайті Офісу президента.
Також США негайно скасовують паузу в обміні розвідданими та відновлюють безпекову допомогу Україні.
Делегації обговорили важливість гуманітарних зусиль як частини мирного процесу, зокрема обмін військовополоненими, звільнення цивільних осіб і повернення примусово переміщених українських дітей.
Сторони погодилися визначити склад своїх переговорних груп і негайно розпочати переговори для досягнення стійкого миру, який забезпечуватиме довгострокову безпеку України. Сполучені Штати зобов’язалися обговорити ці конкретні пропозиції з представниками рф. Українська делегація вкотре наголосила, що європейські партнери мають бути залучені до мирного процесу.
Президенти обох країн домовилися якнайшвидше укласти всеосяжну угоду про розробку критичних мінеральних ресурсів України, щоб зміцнити економіку України та гарантувати довгострокове процвітання й безпеку України.
ОНОВЛЕНО о 20:51:
У вечірньому відеозверненні Володимир Зеленський повідомив, що розмова представників делегацій США та України «була хорошою» і команди «встигли обговорити багато деталей».
За словами президента, українська делегація пропонувала три речі: тишу в небі – ракети, бомби та далекобійні дрони, тишу на морі та реальні заходи встановлення довіри, передусім – це звільнення українських полонених і повернення українських дітей, які були вивезені в росію.
Американська сторона запропонувала встановити повне припинення вогню на 30 днів, не тільки щодо ракет, дронів і бомб, не тільки в Чорному морі, а також по всій лінії фронту. «Україна сприймає цю пропозицію, ми вважаємо це позитивним, ми готові зробити такий крок, і Сполучені Штати Америки мають переконати росію зробити це», – сказав Зеленський. Він додав, що якщо «рускіє» погодяться – у той самий момент тиша запрацює.
«Коли домовленості запрацюють, то протягом цих 30 днів тиші ми можемо встигнути підготувати з партнерами на рівні робочих документів усі аспекти для надійності миру й тривалого гарантування безпеки. Україна готова до миру. Свою готовність припиняти війну чи продовжувати війну повинні показати і в росії», – сказав президент.
ОНОВЛЕНО о 21:31:
Президент США Дональд Трамп заявив, що сподівається на те, що росія погодиться на припинення вогню, передає Reuters. Він додав, що Сполучені Штати та рф зустрінуться 11 або 12 березня.
Також Трамп сказав, що запросить Зеленського в Білий дім.
ОНОВЛЕНО о 21:42:
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тимчасове припинення вогню в російсько-українській війні не означає «заморожений конфлікт».
«Йдеться лише про спробу почати шлях до завершення війни у справедливий спосіб. Це також крок, який демонструє, хто насправді зацікавлений у мирі», – зазначив міністр.
Раніше ЗМІ писали, що Київ запропонує повітряне та морське перемир'я з росією під час переговорів з американськими офіційними особами в Саудівській Аравії 11 березня.
Напередодні держсекретар США Марко Рубіо заявляв, що під час перемовин американська делегація спробує зрозуміти, на які поступки готовий піти Київ заради миру. Він сказав, що обом сторонам доведеться піти на поступки, можливо територіальні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].