Україна планує вийти на 31 новий експортний ринок – Держпродспоживслужба

Україна планує вийти на 31 новий експортний ринок – Держпродспоживслужба

Українські виробники переорієнтовуються на країни Африки, Близького Сходу та Китай, зокрема у зв’язку з квотами на певні групи товарів у ЄС

Україна планує вийти на 31 новий експортний ринок – Держпродспоживслужба
Фото: pixabay

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів продовжує роботу над розширенням ринків і наразі вже розпочалась робота по 31 новому ринку, на які українські підприємства хочуть експортувати продукцію.

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.

Ткачук зазначив, що минулого року дозвіл на експорт продукції до ЄС отримали 22 вітчизняних виробники харчових продуктів. Зокрема, із них 12 – це виробники м'яса птиці та продукції з нього, 3 – рибопереробні підприємства та 5 – молокопереробних.

Для виробників меду також була проведена «переакредитація», оскільки з листопада минулого року в ЄС запроваджений перелік підприємств – імпортерів меду. За результатами проведених інспекцій, до цього переліку увійшли 28 українських виробників та переробників меду.

Окрім того у 2024 році було затверджено 39 експортних потужностей з виробництва неїстівних продуктів тваринного походження: 8 підприємств вперше потрапили до реєстру, а для 31 підприємства розширено асортимент неїстівних продуктів та країни експорту.

«Облік операторів ринку в переліку ЄС є динамічним процесом, і підприємства можуть додаватися або виключатися в залежності від відповідності вимогам. Ми ж продовжуємо працювати над розширенням ринків і вже почали роботу по 31 новому ринку, на які українські підприємства хочуть експортувати», – сказав голова Держпродспоживслужби.

Він додав, що українські виробники переорієнтовуються на країни Африки, Близького Сходу та Китай, зокрема у зв’язку з квотами на певні групи товарів у ЄС. Попри це, якщо український бізнес хоче виходити на інші нові ринки, у Держпродспоживслужбі готові допомогти.

Ткачук прогнозує, що у 2025-му вдасться відкрити не менше, а може й більше ринків, аніж торік. Зараз Україна має право на експорт аграрної продукції за 364 торговельними напрямками.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна офіційно приєдналася до міжнародної системи ePhyto. Країна може обмінюватися електронними фітосанітарними сертифікатами  зі 124 державами світу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло