росія не погодиться на припинення вогню до укладення мирної угоди – посол рф у Британії

росія не погодиться на припинення вогню до укладення мирної угоди – посол рф у Британії

За його словами, у 2022 році москва «як жест доброї волі» вивела війська з-під Києва, проте Україна нібито після цього відмовилася підписувати мирний договір

росія не погодиться на припинення вогню до укладення мирної угоди – посол рф у Британії
фото DR

росія розгляне пропозицію США про припинення вогню в Україні на 30 днів, але без укладення мирної угоди зупинення боїв є малоймовірною, заявив посол рф у Великій Британії Андрєй Келін.

«Ми припинимо військові дії тільки тоді, коли ми матимемо повну, всеосяжну угоду», – сказав Келін в інтерв'ю The Wall Street Journal.

За його словами, москва підходить до пропозиції щодо припинення війни «з великою обережністю».

Дипломат сказав, що росія має досвід попередніх мирних переговорів, які пройшли у Стамбулі навесні 2022 року. Тоді москва і Київ розробили мирну угоду, і росія, за його словами, напередодні припинення вогню «як жест доброї волі» вивела війська з Київської та Чернігівської областей. Проте Київ нібито після цього відмовився підписувати мирний договір.

США запропонували Україні 30-денне припинення вогню під час переговорів у Саудівській Аравії, що відбулися 11 березня. Київ погодився на це за умови, що москва також піде на такий крок.

Президент США Дональд Трамп заявив, що припинення вогню має сенс для росії, але для неї також є багато мінусів. Незважаючи на це, він висловив сподівання, що москва піде на це.

Він сказав, що має важелі тиску на російську владу, але сподівається, «що в них не буде потреби».

У Білому домі повідомили, що спеціальний посланник президента США на Близькому Сході Стів Віткофф вирушив до москви, щоб обговорити тимчасове припинення вогню. Він зустрінеться особисто з путіним, писав Bloomberg. Мета Віткоффа – досягти від російської сторони згоди із цього питання, зазначила речниця Білого дому Керолайн Лівітт.

Бекграунд. Як повідомлялося, європейська розвідка здобула документ із вимогами росії на переговорах – вони включають «демонтаж київського режиму».

Кремль вимагає від США юридично визнати суверенітет росії над цими територіями, бо інакше «конфлікт може відновитися в середньостроковій перспективі».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло