У сербському Белграді сотні тисяч людей вийшли на протест і вимагають відставки уряду

У сербському Белграді сотні тисяч людей вийшли на протест і вимагають відставки уряду

Вони вимагають притягнення до відповідальності за загибель 15 осіб на залізничній станції Нові-Сад, які загинули через падіння навісу

У сербському Белграді сотні тисяч людей вийшли на протест і вимагають відставки уряду
фото з соцмереж

У Белграді, столиці Сербії, сотні тисяч людей вимагають відставки уряду. В акції беруть участь не лише жителі столиці, а й жителі з інших великих міст, які прийшли до міста з протестними маршами, повідомляє Балканська служба Радіо Свобода.

Демонстранти вимагають від президента Сербії Александра Вучича понести відповідальність за загибель 15 людей внаслідок обвалення навісу на залізничній станції у місті Нові-Сад у листопаді. Прихильники опозиції заявляють, що катастрофа сталася через некомпетентність уряду та корупцію.

Масові протести в Сербії продовжуються з осені 2024 року. На тлі протестів у січні 2025 року прем'єр-міністр Сербії та колишній мер Нові-Саду Мілош Вучевич оголосив про відставку. Вона мала бути прийнята парламентом, проте цього так і не сталося.

Влада в суботу оцінила кількість учасників протесту в Белграді в 107 тисяч. Проте за об’єктивними даними, кількість людей значно більша, і до вечора їх стало тільки більше.

Перед акцією протесту в Белграді було оголошено 15-хвилинну тишу на згадку про загиблих внаслідок обвалення козирка.

Демонстранти розбили наметове містечко у парку перед президентським палацом у центрі Белграда. Зупинено громадський транспорт, автомобільний рух багатьма вулицями перекрито.

До Піонерського парку приїхала колона тракторів. У цьому парку прихильники чинної влади влаштували наметовий табір. Група, яка називає себе «Студенти 2.0», заявляє, що її учасники – це студенти, які просто хочуть продовжити навчання.

Проте, як повідомляє AFP, серед протестувальників у парку присутні відомі ультранаціоналісти, зокрема члени організації, з якою пов'язують вбивство прем'єр-міністра Сербії Зорана Джинджича у 2003 році. Джинджич був одним із лідерів протестів, які призвели до відставки Слободана Мілошевича у 2000 році.

Вучич та інші чиновники заявили, що тема цього протесту «насильство», і нібито протестувальники планують масові напади, студенти спростовують ці заяви. Тема, яку позначили протестувальники: притягнення до кримінальної відповідальності за загибель 15 осіб на залізничній станції Нові-Сад, які загинули через падіння навісу.

Вимоги: опублікувати всю документацію щодо реконструкції навісу, притягнути до відповідальності нападників на студентів та викладачів, призупинити судове переслідування заарештованих під час протестів та збільшити витрати на вищу освіту на 20%.

Невідомий чоловік на BMW в'їхав у натовп людей, збивши трьох людей: двох жінок (55 та 49 років) та підлітка (18 років), пишуть ЗМІ. Водій чинив активний опір, був схоплений та заарештований поліцією. За інформацією видання Novi Magazin, водій «спробував брутально проїхати крізь натовп протестувальників», не знижуючи швидкості.

Натовп попрямував у бік сербського парламенту, повідомив кореспондент The Insider. Студенти факультету прикладного мистецтва принесли на протест величезних ляльок, які зображують фігури тих, проти кого вони протестують. Наприклад. у вигляді Вучича з грошима в роті і тим самим козирком у руках.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло