Макрон: «путін не має права голосу щодо присутності іноземних миротворців в Україні»
Україна є суверенною державою, якщо вона просить, щоб союзні сили були на її території, це не справа росії – погоджуватися чи ні, сказав французький президент

Україна є суверенною державою і сама вирішує, чи будуть на її території розміщені іноземні війська.
Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон в інтерв'ю кільком регіональним виданням, опублікованому в суботу, 15 березня.
«Якщо Україна попросить союзницькі сили бути на її території, щоб гарантувати можливу мирну угоду, то приймати їх чи ні – не буде залежати від рішення росії», – наголосив він.
Відповідаючи на питання про присутність миротворців в Україні як гарантії безпеки, Макрон вкотре зазначив, що мова не йде про те, щоб відправляти війська самостійно, і що в цій ініціативі «готові брати участь багато європейських і неєвропейських держав».
Це включатиме контингент із «кількох тисяч людей», розгорнутих «у ключових точках для виконання навчальних програм» і «продемонструвати нашу довгострокову підтримку», запевнив Еммануель Макрон.
Президент також повернувся до переговорів між Києвом і Вашингтоном у Саудівській Аравії та до американської пропозиції щодо 30-денного перемир’я, яку підтримала Україна.
«Цього тижня ми маємо досягнення, яке зняло тиск на Україну і яке тепер чинить тиск на росію і спонукатиме нас посилювати його (пропозицію про припинення вогню – ред.) різними каналами», – сказав Макрон.
«Якщо росія щиро не зобов’яжеться досягти миру, президент Трамп посилить санкції та заходи у відповідь. Таким чином, ми повністю змінимо динаміку. Якщо росія захоче досягти миру, Сполучені Штати стануть гарантом угоди», – додав він, засуджуючи «нещирість російської позиції щодо справжньої роботи над мирною угодою».
Глава держави вкотре наголосив, що «українці ні за яких умов не можуть йти на територіальні поступки».
Щодо масштабного посилення оборони, схваленого Євросоюзом, Макрон заявив, що він звернувся до французьких виробників зброї під час зустрічі в п’ятницю в Єлисейському палаці, «знайти підхід до європейських держав, які звикли купувати американську продукцію».
«Тим, хто купує ракети Patriot, слід запропонувати франко-італійський SAM-T нового покоління; тим, хто купує F35, слід запропонувати Rafale», – зазначив він.
Він також заявив про намір «виробляти більше» винищувачів Rafale від групи Dassault Aviation, «замість того, щоб прискорювати закупівлю літаків в інших країн».
Бекграунд. Як повідомлялося, Британія і Франція ведуть переговори між 37 країнами щодо створення «коаліції охочих» для захисту України. Країнам, які не бажають надсилати власні війська в Україну, пропонується відправити солдатів у сусідні країни або надати кораблі, літаки, розвіддані, танки та ін.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].