Україна та країни ЄС поскаржилися в ООН на втручання рф у роботу супутників
Міжнародний союз електрозв'язку закликають вжити заходів

Вісім європейських держав подали скаргу до ООН через неодноразове втручання росії в роботу європейського супутникового зв'язку, вимагаючи припинити ці дії.
Про це повідомив нідерландський суспільний мовник NOS.
Скарга, підписана Естонією, Латвією, Литвою, Польщею, Україною, Фінляндією, Францією та Нідерландами, спрямована до Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), який підпорядковується ООН, ідеться в матеріалі.
За даними NOS, ще 17 країн – членів ЄС та Велика Британія підтримують скаргу.
Скарга є черговим кроком у конфлікті між європейськими країнами та росією через перешкоджання супутниковому сигналу.
Кілька європейських країн останнім часом повідомляють про перешкоди в роботі двох основних європейських супутникових провайдерів – Eutelsat і SES. У Європі вони надають послуги радіо– і телевізійного зв'язку, а також для авіаційної навігації.
Нагадаємо, що найпомітніший збій стався навесні 2024 року. Тоді російська військова пропаганда раптово двічі з'явилася на телеканалі BabyTV в Нідерландах та інших європейських країнах. Розслідування показало, що джерелом перешкод був окупований росією Крим і Калінінградська область.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що російський військовий супутник «Космос-2560», запущений у жовтні для міноборони рф, зійшов з орбіти і згорів в атмосфері, пропрацювавши менше двох місяців.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].