Секретний російський супутник, запущений для стеження за Україною, зламався і згорів у атмосфері
Інші супутники теж поламалися, тому росія залишається “сліпою” на орбіті

Російський військовий супутник «Космос-2560», запущений у жовтні для міноборони рф, зійшов з орбіти і згорів в атмосфері, пропрацювавши менше двох місяців.
Джерело. Про це повідомив вчений Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики в Кембриджі Джонатан Макдавелл, пише The Moscow Times.
Деталі. «Російські військові запустили “Космос-2560” у жовтні. Він повернувся в атмосферу 10 грудня в районі Гуама. Як і попередній супутник цієї серії, він не робив маневрів щодо підвищення орбіти», – повідомив астрофізик. Ймовірно, йдеться про супутник «Космос-2555», який також протримався близько двох місяців.
Супутник класу «Емка-3» було запущено бойовими розрахунками космічних військ росії із космодрому Плесецьк 15 жовтня. Апарат вивела на орбіту легка ракета-носій «Ангара-1.2». У Міноборони показали кадри запуску, а також запевнили, що з кораблем «підтримується стійкий телеметричний зв'язок і його бортові системи працюють у штатному режимі».
Про завдання «Космосу-2560» не повідомлялося. Однак, за інформацією EverydayAstronaut.com, йдеться про супутник для оптичної розвідки – можливо, саме тому цілі запуску трималися в секреті.
18 травня у Командуванні повітряно-космічної оборони США розповіли, що в атмосфері згорів ще один російський супутник «Космос-2555». Він був запущений 29 квітня також із «Плесецька».
На апарат нанесли георгіївську стрічку у вигляді символу війни росії з Україною – літери Z. Про призначення апарату не повідомлялося. За словами експерта, популяризатора космонавтики Віталія Єгорова, корабель могли використати для розвідки проти України.
Зараз на орбіті можуть перебувати лише два російські військові оптичні розвідувальні супутники «Персона», які були запущені в 2013–2015 роках. «Наступні такі супутники будуть запущені не раніше 2023 року. У принципі, росія зараз на орбіті вже практично сліпа», – прокоментував для «Радіо Свобода» аналітик у галузі космічних програм Барт Хендрікс.
Бекграунд. Також повідомлялося, що росія не зможе запустити на орбіту 500 супутників – не вистачає коштів на паливо.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].