У Міноборони розповіли про дрон Raybird, який здатний обходити ворожі ППО та РЕБ

У Міноборони розповіли про дрон Raybird, який здатний обходити ворожі ППО та РЕБ

Безпілотник вагою до 25 кг не потребує спеціальних умов для злету й посадки

У Міноборони розповіли про дрон Raybird, який здатний обходити ворожі ППО та РЕБ
Фото: Міноборони

Безпілотні авіаційні комплекси ефективно діють на фронті, зокрема під час розвідки. Один із них – Raybird.

Про це повідомила пресслужба Міноборони України.

«Безпілотні авіаційні комплекси (БпАК) стали невід’ємною частиною розвідки. На фронті активно застосовуються вітчизняні розробки, які мають технічні характеристики, що перевершують світові аналоги», – зазначили в оборонному відомстві й повідомили, що до переліку цієї техніки входить і БпАК Raybird (серед військових більш відомий як ACS-3).

Його поява призвела до переформатування всіх чинних класифікацій безпілотників. А все тому, що маленький літак (до 25 кг) може виконувати завдання, які зазвичай підкоряються лише набагато більшим комплексам.

Raybird має великий бойовий досвід: більше ніж 350 000 годин бойових вильотів і десятки місій щодня. Це літак-розвідник, який може бути в небі до 28 годин та долати відстань до 2500 км. Завдяки таким характеристикам і компактній формі він має можливість обходити ворожі системи ППО та зони активної роботи РЕБ, щоб проводити якісну візуальну розвідку з висоти до 5,5 км і виконувати інші завдання.

Завдяки модульній конструкції та компактним розмірам, БпАК може використовуватися для різних місій, не потребує спеціальних умов для злету й посадки, має високий ступінь ремонтоздатності – фактично за кілька хвилин можна замінити пошкоджені деталі.

Корисні навантаження, заміна яких відбувається за одну хвилину:

  • гіростабілізовані мультисенсорні підвіси з лазерним цілевказівником;
  • фотокамери;
  • радари із синтезованою апертурою (SAR);
  • баражувальні боєприпаси різних типів.
  • FPV-коптери

Базову модель Raybird було розроблено ще 2016 року, а вже у 2018 році авіакомплекс ACS-3/Raybird був прийнятий на озброєння Збройних сил України та відтоді постійно вдосконалюється та модернізується.

«Родзинкою» однієї з останніх версій комплексу стала інтеграція лазерної системи наведення коригованих боєприпасів, що працює з точністю до метра. Це єдиний у своєму класі безпілотник, який має таку систему. І її ефективність вже доведена в реальному бою. Лазерне цілевказання працює на достатньо далекій відстані від цілі, щоб здійснити її точне ураження та при цьому зберегти борт-носій системи», – прокоментували в Міноборони.

Також у відомстві кажуть, що бойовий досвід, набутий в Україні, підтверджує надійність Raybird, його стійкість до засобів радіоелектронної боротьби й економічну ефективність. Це робить БпАК цінним інструментом для оборонних і комерційних місій. А локалізація виробництва понад 90% є важливою для розвитку української економіки.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міністерство оборони України оприлюднило відео знищення українським «дроном-драконом» російського танка. Зокрема на відео можна побачити, як російський танк спочатку зупинився внаслідок, схоже, артилерійського обстрілу. Потім видно безпілотник, що летить над танком, «викидаючи розплавлений терміт», а потім видно, як танк палає, охоплений вогнем.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло