Білий дім: США «вийшли за межі угоди про корисні копалини», щоб зосередитися на припиненні вогню в Україні
Обидві сторони «вийшли за рамки лише економічної угоди щодо корисних копалин», стверджують в адміністрації Трампа

Вашингтон відійшов від угоди про корисні копалини з Києвом, щоб зосередитися на досягненні тривалого припинення вогню між росією та Україною, заявила прессекретар Білого дому Керолайн Лівітт під час брифінгу 19 березня.
За її словами, це не означає, що угода із США щодо розробки мінеральних ресурсів України не розглядається, але обидві сторони «вийшли за рамки лише економічної угоди щодо корисних копалин і розглядають тривале припинення вогню» в Україні.
Після тижнів напружених переговорів угоду мали підписати 28 лютого, але цей план був зірваний після публічної суперечки між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, що залишило долю угоди невизначеною.
Після того як США заморозили військову допомогу Києву, Зеленський виступив із заявою, у якій назвав сварку «прикрою» та підтвердив свою готовність підписати угоду про корисні копалини та працювати на досягнення миру «під лідерством США».
Угода передбачає створення фонду, до якого Україна буде вносити 50% доходів від майбутньої монетизації державних мінеральних ресурсів, зокрема нафти, газі та логістичної інфраструктури.
Повідомляється, що США висунули три пропозиції щодо угоди, але українська сторона відхилила перші дві, оскільки вони не включали угоди про безпеку.
Третя версія також не містила конкретних зобов’язань щодо безпеки, але включала тезу про те, що фонд «буде реінвестувати щонайменше щорічно в Україну для сприяння безпеці та процвітанню України».
Адміністрація Трампа неохоче бере на себе зобов’язання щодо безпеки України, стверджуючи, що економічна угода сама по собі є гарантією безпеки, і що Європа повинна взяти на себе відповідальність за захист України.
Бекграунд. Нагадаємо: президент США Дональд Трамп за підсумками телефонної розмови з путіним сказав, що обговорювалася співпраця в росією в напрямках нерухомості та рідкісноземельних металів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].