Документи щодо вбивства Кеннеді свідчать про анонімні дзвінки з посольства СРСР

Документи щодо вбивства Кеннеді свідчать про анонімні дзвінки з посольства СРСР

Їх розсекретили за наказом президента США Дональда Трампа

Документи щодо вбивства Кеннеді свідчать про анонімні дзвінки з посольства СРСР
Фото: Depositphotos

У документах щодо вбивства 35-го президента США Джона Кеннеді, які розсекретили за наказом Дональда Трампа, йдеться про розслідування анонімних дзвінків до посольства США в австралійській Канберрі.

Про це повідомляють агентства Sky News та ABC News.

Розсекречені документи, за даними агентств, містять серію телеграм між тодішнім главою австралійської розвідки Чарльзом Спреєм і директором ЦРУ Річардом Гелмсом.

В одному з листів Спрей радив не розсекречувати документи розслідування ЦРУ щодо низки анонімних телефонних дзвінків до посольства США в Канберрі до та після вбивства Кеннеді. Тоді глава ЦРУ прийняв рекомендації австралійського колеги щодо збереження розслідування в таємниці.

Зокрема, таємною мала залишатися інформація про анонімний дзвінок військово-морському аташе США в Канберрі, який надійшов 24 листопада 1963 року – через два дні після вбивства Кеннеді.

Людина, яка телефонувала, назвалася польським шофером із посольства СРСР у столиці Австралії. У цьому телефонному дзвінку, а також у тому, який отримали більш як за рік до вбивства, чоловік стверджував, що існує «план заплатити $100 000 за вбивство президента Кеннеді».

У розсекречених документах ідеться про те, що австралійська влада вважала невідомого, який телефонував, «диваком», адже, за їхніми даними, у радянських представництвах в Австралії працювали лише радянські шофери, а про польського шофера спецслужби не мали жодної інформації.

Окрім того, оприлюднені документи детально описують, як ЦРУ прослуховувало телефони радянських і кубинських дипломатичних установ у Мехіко, які Лі Гарві Освальд, якого офіційна версія називає вбивцею Кеннеді, відвідував за кілька місяців до вбивства.

На сторінках є конкретні інструкції для оперативників ЦРУ щодо прослуховування, зокрема з використанням певних хімічних речовин для створення позначок на телефонних пристроях, які інші шпигуни могли бачити лише під ультрафіолетовим світлом.

Довідково. 35-го президента США Джона Кеннеді застрелили 22 листопада 1963 року в Далласі. За офіційною версією, злочин вчинив симпатик СРСР Лі Гарві Освальд, проте обставини вбивства досі нез’ясовані. Трагедія породила численні теорії змов і стала сюжетом для багатьох книжок та фільмів.

Його молодшого брата й сенатора Роберта Кеннеді застрелили 5 червня 1968 року на кухні готелю в Лос-Анджелесі після перемоги на праймериз Демократичної партії в Каліфорнії. Його сина президент США Дональд Трамп призначив на посаду міністра охорони здоров'я та соціальних служб США у своїй другій адміністрації.

Раніше Трамп підписав указ про розсекречення документів, пов’язаних з убивством Джона Кеннеді, його молодшого брата й сенатора Роберта Кеннеді та борця за громадянські права й нобелівського лауреата Мартіна Лютера Кінга.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в США стартувала церемонія інавгурації Трампа. Він пообіцяв розсекретити документи про вбивство 35-го президента США Джона Кеннеді та Мартіна Лютера Кінга.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло