Угорщина не завадить Україні відкрити переговорні кластери з ЄС цього року – Стефанішина
Підтримка угорських громадян набагато позитивніша, ніж очікує угорський уряд, наголосила міністерка юстиції України

Бажання Угорщини винести питання майбутнього членства України в Євросоюзі на національне опитування є лише невеличкою перепоною, яка не завадить відкрити всі переговорні розділи про вступ у 2025 році.
Так вважає віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина, пише «Інтерфакс-Україна».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Ми впевнені, що питання про членство України в ЄС – це рішення, яке вже ухвалене. І розглядаємо проблему з Угорщиною лише як невелику перепону, яка не заважає досягненню нашої мети про відкриття всіх переговорних розділів саме цього року», – переконана Стефанішина.
Вона наголосила, що національне опитування – це не референдум.
«Таке письмове опитування також відбувалося перед рішенням Європейської ради у грудні 2023 року про відкриття переговорного процесу. Ми вже це проходили. Я думаю, що підтримка громадян Угорщини набагато більш позитивна, ніж очікування, які є в угорського уряду», – сказала Стефанішина.
Як нагадує «Інтерфакс-Україна», єврокомісар з питань розширення Марта Кос сподівається на відкриття перших трьох кластерів переговорів України щодо вступу в ЄС ще в першому півріччі цього року – під час головування Польщі, а решти трьох – до грудня.
Процедура ЄС визначає 35 переговорних розділів-глав. За цими розділами Єврокомісія спочатку проводить офіційний скринінг відповідності законодавства України праву ЄС. 33 із 35 переговорних розділів згруповані в 6 тематичних кластерів, тоді як глави 34 «Інституції» та 35 «Інші питання» розглядатимуться окремо.
Президент і прем’єр України заявляють про завдання завершити процес вступу України в ЄС протягом приблизно п’яти років – до 2030 року.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що країни Північної Європи закликають Європейський Союз надати конкретні пропозиції щодо просування процесу вступу України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.