Угорщина не завадить Україні відкрити переговорні кластери з ЄС цього року – Стефанішина

Угорщина не завадить Україні відкрити переговорні кластери з ЄС цього року – Стефанішина

Підтримка угорських громадян набагато позитивніша, ніж очікує угорський уряд, наголосила міністерка юстиції України

Угорщина не завадить Україні відкрити переговорні кластери з ЄС цього року – Стефанішина
Фото: ілюстративне

Бажання Угорщини винести питання майбутнього членства України в Євросоюзі на національне опитування є лише невеличкою перепоною, яка не завадить відкрити всі переговорні розділи про вступ у 2025 році.

Так вважає віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина, пише «Інтерфакс-Україна».

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Ми впевнені, що питання про членство України в ЄС – це рішення, яке вже ухвалене. І розглядаємо проблему з Угорщиною лише як невелику перепону, яка не заважає досягненню нашої мети про відкриття всіх переговорних розділів саме цього року», – переконана Стефанішина.

Вона наголосила, що національне опитування – це не референдум.

«Таке письмове опитування також відбувалося перед рішенням Європейської ради у грудні 2023 року про відкриття переговорного процесу. Ми вже це проходили. Я думаю, що підтримка громадян Угорщини набагато більш позитивна, ніж очікування, які є в угорського уряду», – сказала Стефанішина.

Як нагадує «Інтерфакс-Україна», єврокомісар з питань розширення Марта Кос сподівається на відкриття перших трьох кластерів переговорів України щодо вступу в ЄС ще в першому півріччі цього року – під час головування Польщі, а решти трьох – до грудня.

Процедура ЄС визначає 35 переговорних розділів-глав. За цими розділами Єврокомісія спочатку проводить офіційний скринінг відповідності законодавства України праву ЄС. 33 із 35 переговорних розділів згруповані в 6 тематичних кластерів, тоді як глави 34 «Інституції» та 35 «Інші питання» розглядатимуться окремо.

Президент і прем’єр України заявляють про завдання завершити процес вступу України в ЄС протягом приблизно п’яти років – до 2030 року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що країни Північної Європи закликають Європейський Союз надати конкретні пропозиції щодо просування процесу вступу України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло