Після візиту Маска Пентагон розпочав перевірку працівників на поліграфі – Bloomberg
У Міноборони США закликали розслідувати «несанкціоноване розголошення» інформації про національну безпеку

Міністерство оборони США ініціювало розслідування із застосуванням поліграфа після заяв мільярдера й соратника президента США Ілона Маска, що співробітники могли допустити витік інформації.
Про це написало Bloomberg.
За даними видання, перевірку ініціював керівник апарату міністра оборони Піта Гегсета Джо Каспер. Він закликав розслідувати «несанкціоноване розголошення» інформації, яка стосується національної безпеки, а також «передати винних у відповідні правоохоронні органи для кримінального переслідування».
Причиною розслідування стала хвиля обговорень, яку спричинив нещодавній візит Маска в Пентагон. 21 березня він зустрівся з військовими чиновниками для обговорення питань оборонних інновацій і скорочення витрат. Однак ще до зустрічі The New York Times повідомила, що, за словами анонімних американських чиновників, Пентагон планував у п'ятницю поінформувати Маска про план американських військових на випадок будь-якої війни, яка може початися з Китаєм.
У повідомленні The New York Times наголошено, що такий брифінг Пентагону розширить і так широку роль Маска й підсвітить питання про потенційний конфлікт інтересів. Зазначено, що компанії Маска є провідними постачальниками для Пентагону, але водночас вони мають великі фінансові інтереси в Китаї.
Президент США Дональд Трамп підтвердив факт зустрічі, але заперечував, що на засіданні обговорюватимуть військові плани щодо Китаю.
«Китай навіть не будуть згадувати чи обговорювати. Як ганебно, що дискредитовані ЗМІ можуть вигадувати таку брехню. У будь-якому разі ця історія абсолютно неправдива!» – написав Трамп у своїй соцмережі Truth Social.
Коментарі Трампа процитував в X Маск, який назвав New York Times «чистою пропагандою» і заявив, що «з нетерпінням чекає на судове переслідування тих у Пентагоні, хто зливає зловмисно неправдиву інформацію в NYT».
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що американський мільярдер і власник соцмережі Twitter (Х) Ілон Маск позбавив «правих» журналістів верифікаційної позначки в Х за їх критику в бік іммігрантів. Крім цього також було повністю знищено список їхніх читачів на платформі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].