Третя штурмова показала нову потужну систему ППО на базі платформи HMMWV
Машина оснащена керованими ракетами радянської розробки Р-73, перепрофільованими для наземного запуску

Українська оборонна промисловість представила новий мобільний зенітно-ракетний комплекс на базі американської платформи HMMWV, що стало ще одним кроком у розширенні та модернізації можливостей протиповітряної оборони, пише United24 Media.
Як повідомили 28 березня у 3-й окремій десантно-штурмовій бригаді ЗСУ, на оновленій машині збереглося лише шасі оригінального HMMWV.
Платформа була переоснащена новою кабіною, системою запуску ракет і модулями радіоелектронної боротьби (РЕБ), призначеними для протидії безпілотникам FPV.
Машина оснащена керованими ракетами класу «повітря-повітря» малої дальності радянської розробки Р-73, перепрофільованими для наземного запуску.
Нещодавно адаптована ракетна система використовує принцип «вистрілив і забув», що дозволяє негайно змінити позицію після запуску. Ця операційна перевага зменшує ризик потенційних ударів у відповідь.
Залежно від версії, Р-73 може вражати цілі від 20 до 40 км.
У 3-й штурмовій, яка отримала нову систему, зазначили, що головною метою розробки було збереження мобільності та гнучкості при збільшенні вогневої потужності.
Ця вітчизняна модифікована система приєднується до ряду інших платформ протиповітряної оборони на базі HMMWV, які використовує Україна, включно з поставленою США AN/TWQ-1 Avenger. У системі Avenger використовуються ракети Stinger, надані західними партнерами Україні в великій кількості.
Кожна одиниця Avenger оснащена вісьмома ракетами і 12,7-мм кулеметом Browning M2, здатним вражати цілі на висоті до 3,8 км і на відстані до 5,5 км.
З 2023 року Україна виробляє системи FrankenSAM, які інтегрують радянські пускові установки Бук-М1 з американськими ракетами RIM-7.
З 2024 року були розпочаті спільні виробничі проекти з Італією з виробництва сучасних систем ППО малої та середньої дальності.
До них відносяться ракети CAMM і CAMM-ER, сумісні як з MAADS, так і з оновленими пусковими установками SAMP/T NG. У співпраці беруть участь італійські філії MBDA і Leonardo.
Бекграунд. Нагадаємо, у Мінцифри розповіли, як працює секретний дрон «Катран» – безпілотник може долати відстані у понад 1 000 км, виконує ударні та розвідувальні операції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].