США розлютилися та панікували, коли Україна потопила «Москву» – NYT
Цей епізод відобразив неузгодженість українсько-американських відносин у перші тижні війни

Американські посадовці були розлючені, коли у квітні 2022 року українці потопили ракетний крейсер «Москва». США не попереджали про такі наміри.
Про це йдеться у розслідуванні New York Times про роль США в українських операціях проти росії.
У середині квітня 2022 року, американські та українські військово-морські офіцери проводили звичайний зв’язок для обміну розвідданими. Тоді військові США побачили на екранах радарів, що крейсер «Москва» – потопили.
За словами колишнього високопоставленого військового офіцера США, американці промовили: «О, це Москва!». Українці відповіли: «Боже, велике спасибі».
«Для американців був гнів, тому що українці не дали навіть хедз-ап; здивування, що Україна мала ракети, здатні досягти корабля; і паніка, оскільки адміністрація Байдена не мала наміру дозволити українцям атакувати такий потужний символ російської влади», – йдеться в статті.
Зазначається, що потоплення «Москви» було сигналом тріумфу – демонстрацією української майстерності та російської бездарності. Але цей епізод також відобразив неузгодженість українсько-американських відносин у перші тижні війни.
Нагадаємо, 13 квітня 2022 року стало відомо, що українські військові влучили ракетами «Нептун» у флагман Чорноморського флоту рф, ракетний крейсер «Москва». У росії спочатку повідомляли про пожежу на судні, заявляючи, що «Москва» «на плаву». Зрештою, у рф визнали, що крейсер затонув, не уточнюючи, що це сталося через Україну.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Сполучені Штати були вплетені у російсько-українську війну набагато тісніше й ширше. У розслідуванні New York Times йдеться про те, що американці спостерігали за кожним ударом по росіянам, а згодом ЦРУ таємно почало підтримувати удари БпЛА по порту Севастополя.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].