Уряд врегулював перерозподіл гуманітарної допомоги

Уряд врегулював перерозподіл гуманітарної допомоги

Нова постанова враховує пропозиції волонтерських організацій і скасовує низку обмежень

Уряд врегулював перерозподіл гуманітарної допомоги
Фото: ілюстративне

Кабінет Міністрів підтримав постанову Мінсоцполітики, яка вперше регулює порядок перерозподілу гуманітарної допомоги між набувачами – юридичними особами, а також її повернення донору, якщо вона не може бути використана за призначенням.

Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Як зазначається, документ також враховує пропозиції волонтерських організацій і скасовує низку обмежень. Це дозволить швидше надавати допомогу тим, хто її найбільше потребує, ефективніше розподіляти ресурси та спрямовувати їх за актуальними запитами.

Відтепер для перерозподілу гуманітарної допомоги передаючий набувач повинен надіслати отримувачу запит у паперовій або електронній формі, додавши лист від іншого набувача зі згодою на отримання та списком категорій кінцевих отримувачів. Передбачено, що такий запит розглядається протягом 10 робочих днів, а для медичної допомоги – до 20 днів. Відмову можуть дістати, зокрема, через подання неповного пакету документів або неможливість використати допомогу за призначенням. Після перерозподілу передаючий набувач має протягом 5 робочих днів надіслати отримувачу завірені копії підтверджувальних документів.

Крім того, визначено процедуру повернення допомоги донору, якщо її використання за цільовим призначенням неможливе. Гуманітарні товари, ввезені в Україну, можуть бути повернені в митному режимі експорту, для чого необхідно подати митну декларацію та лист донора про згоду на повернення його коштом.

Важливою зміною також є можливість виправлення помилок у деклараціях на ввезення гуманітарної допомоги, зокрема у VIN-кодах чи назвах донорів, що раніше могло спричиняти затримки на кордоні. Однак це не стосується випадків порушень митних правил чи відсутності необхідних документів.

Документ також дозволяє змінювати дані про отримувача гуманітарної допомоги у графах 1–3 декларації за умови погодження з донором.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що ЄС виділить 44 млн євро на підтримку громадянського суспільства України. Від початку повномасштабного вторгнення рф Євросоюз виділив українським профільним організаціям понад 150 млн євро.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло