Washington Post: Намагання Трампа переманити на свій бік росію, щоб відірвати її від Китаю – це провальна ідея
Трамп недооцінює, наскільки близькі стосунки встановилися між путіним та китайським лідером Сі Цзіньпіном

Президент США Дональд Трамп намагається зробити тіснішими зв'язки з росією, щоб розірвати її міцний союз із Китаєм, але така стратегія може бути приречена на провал.
Таку думку висловив оглядач газети Washington Post Девід Ігнатіус – один із найвідоміших західних експертів, які пишуть про російсько-американські відносини.
Ігнатіус характеризує тактику, якою почав дотримуватися Трамп як «зворотний Кісінджер».
У 1970-х роках тодішній державний секретар США та радник із національної безпеки Генрі Кісінджер почав розвивати зв'язки Вашингтона з Китаєм, щоб підірвати його співпрацю з Радянським Союзом.
Зараз Трамп намагається зробити той самий трюк, але вже з росією, вважає експерт.
«Схоже, він переконаний у тому, що Сполучені Штати, наповнені новою силою, можуть відірвати росію від Китаю – і стати арбітром між москвою та Пекіном», – стверджує Ігнатіус.
«Він вірить, що, зробивши москву партнером у мирній угоді щодо України, він створює три сфери впливу – і США будуть балансуючою силою між росією та Китаєм».
Цю ідею експерт вважає «глибоко помилковою» – насамперед тому, що Трамп, на його думку, недооцінює, наскільки близькі стосунки встановилися між путіним та китайським лідером Сі Цзіньпіном.
Він вважає, що як москва, так і Пекін намагатимуться вести гру з Трампом у своїх інтересах.
путін і Сі бачать наміри Трампа, нагадує аналітик.
«Коли китайські та російські лідери зустрічаються, однією з головних тем порядку денного є очікування того, як США намагатимуться їх розділити», – пояснює Кемпбелл. Обидва бачать Сполучені Штати як державу, що занепадає, а Трампа – непостійного та ненадійного гравця в новій «великій грі».
Проте у своїх публічних коментарях Трамп відчайдушно прагне залучити путіна до мирної угоди щодо України. Він уже врятував путіна від статусу вигнанця, тиснув на президента України Володимира Зеленського та підтримав деякі з основних вимог росії. Але чим більше поступок пропонує Трамп, тим більше хоче путін, наголошує оглядач.
«А тим часом США можуть завдати величезної шкоди своїм союзникам в Європі та Азії, оскільки тепер держави, які там розташовані, сумніваються в бажанні Америки стримувати владу росії та Китаю», – зазначає він.
«Усе скрізь і одразу. Це короткий опис дій Трампа в глобальній економіці та політиці безпеки. Президент настільки нетерплячий до змін, що може не побачити найбільшої події, яка відбувається на світовій арені: росія та Китай розігрують проти нього козирну карту», – підсумовує Ігнатіус.
Бекграунд. Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Китай запроваджує 34% мита на весь імпорт зі Сполучених Штатів. Таке рішення ухвалено у відповідь на мита, запроваджені президентом США Дональдом Трампом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].