Міжнародні резерви України в березні зросли на 5,6% – НБУ

Міжнародні резерви України в березні зросли на 5,6% – НБУ

Така динаміка зумовлювалася значними обсягами надходжень від міжнародних партнерів і зменшенням обсягів чистого продажу валюти

Міжнародні резерви України в березні зросли на 5,6% – НБУ
Фото: ілюстративне

Станом на 1 квітня 2025 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $42 380,0 млн. У березні вони зросли на 5,6%.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Така динаміка зумовлена, з одного боку,  значними обсягами надходжень від міжнародних партнерів, а з іншого, – зменшенням обсягів чистого продажу валюти НБУ на валютному ринку – на 12,5% порівняно з лютим», – йдеться в повідомленні.

За даними регулятора, на валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло $5 980,2 млн. З цієї суми:

  • $5172,0 млн – від міжнародних партнерів, у тому числі в межах ініціативи G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA);
  • $409,6 млн – від розміщення валютних ОВДП;
  • $398,6 млн – від Міжнародного валютного фонду в межах програми Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Крім того, Україна отримала кредит $970,0 млн відповідно до угоди між Україною та Великою Британією в межах ERA. Як зазначається, ці кошти не були зараховані до міжнародних резервів України у зв’язку з їх обмеженим (цільовим) призначенням щодо використання.

У Нацбанку також повідомили, що за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено $786,7 млн, з яких:

  • $688,7 млн – обслуговування та погашення валютних ОВДП;
  • $55,9 млн – обслуговування та погашення боргу перед Світовим банком;
  • $42,1 млн – сплата іншим міжнародним кредиторам.

Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $729,2 млн.

«Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,2 місяця майбутнього імпорту», – додали в НБУ.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, Нацбанк визнав, що низка банків штучно занижують депозитні ставки для населення. Зазначається, що вони «ігнорують» монетарну політику регулятора.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло