МЗС Німеччини незадоволене призначенням Бербок головою Генасамблеї ООН – Der Spiegel
У дипвідомстві побоюються, що таке призначення може призвести до втрати голосів країн Глобального Півдня, що мають вирішальне значення при голосуванні

Німеччина може втратити місце в Раді Безпеки ООН у разі призначення глави МЗС Анналени Бербок головою Генеральної Асамблеї.
Про це пише Der Spiegel.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Як зазначає видання, в МЗС Німеччини невдоволені тим, що Бербок випередила високопоставлену дипломатку Хельгу Шмідт, чиє висунення на посаду голови Генасамблеї ООН уже вважалося вирішеним питанням.
Коли кілька тижнів тому в ЗМІ з'явилася інформація про те, що цю посаду обійме Бербок, це викликало великий подив німецьких дипломатів.
Відтоді багато хто в німецькому Міністерстві закордонних справ задається питанням, які наслідки матиме «переворот» Бербок.
Також у публікації йдеться про те, що німецьке МЗС уже деякий час працює над тим, щоб забезпечити представництво Німеччини в Раді Безпеки ООН на два роки, починаючи з 2027-го.
Однак тепер деякі дипломати побоюються, що перехід Бербок до Генасамблеї ООН може поставити під загрозу ці плани.
Вибори непостійних членів Ради Безпеки відбудуться в середині 2026 року, і на два місця непостійних членів, відведені для західних держав, заявки подадуть Німеччина, Австрія та Португалія
Дехто в МЗС Німеччини побоюється, що призначення Бербок головою Генасамблеї ООН може призвести до втрати голосів країн Глобального Півдня, що мають вирішальне значення при голосуванні.
Видання також пише, що влітку Бербок разом із доньками готується до переїзду в Нью-Йорк. Однак її робота в Генасамблеї ООН буде обмежена одним роком, потім їй доведеться шукати нову.
У партії «Зелених», яку представляє Бербок, припускають, що вона може балотуватися на виборах до Європарламенту, які відбудуться у 2029 році.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Німеччина залишається відданою остаточному членству України в НАТО.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.