Брекети чи вініри: як зробити усмішку ідеальною
Pekлama

Брекети чи вініри: як зробити усмішку ідеальною

Лише 2% мешканців планети Земля мають бездоганний зубний ряд, іншим потрібен ортодонт

Брекети чи вініри: як зробити усмішку ідеальною

Ідеально рівні зуби – це справжній подарунок природи і велика удача, адже, за статистикою, бездоганним зубним рядом можуть похизуватися лише 2% людей на планеті. В інших – тією чи іншою мірою – діагностуються порушення прикусу та розміщення зубів. Виправити ці проблеми допомагає ортодонтична стоматологія. Сьогодні поговоримо про два принципово різні, але популярні способи отримати гарну усмішку – встановлення брекетів і вінірів.

Рівняйсь! Струнко! Як вирівнюють зуби за допомогою брекетів

Більшість людей при згадці про потребу вирівняти зуби одразу уявляють брекети. Це не дивно, адже ці конструкції використовуються в ортодонтії десятиліттями та досі залишаються найефективнішим засобом виправлення прикусу та росту зубів. А ще – найпопулярнішим: встановлення брекет-систем у Києві пропонує практично кожна стоматологічна клініка.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Брекети – це складна ортодонтична система, що складається зі спеціальних замочків (власне, брекетів), металевої дуги, яка проходить крізь пази в замках, і лігатур для фіксації апарата. Брекети фіксуються на кожному зубі за допомогою спеціального клею – бонду.

Принцип дії: зафіксована з певним натягом дуга з'єднує замочки в єдину систему і чинить потрібний тиск на зубний ряд, поступово, але впевнено його вирівнюючи.

Показання до встановлення брекет-систем

Брекети рекомендують у таких випадках:

  • порушення розміщення зубів: великі проміжки, скупченість, нахил зубів;
  • неправильний прикус: мезіальний, дистальний, відкритий, перехресний;
  • перед протезуванням зубів, коли потрібно вирівняти зубний ряд.

Брекети виготовляються індивідуально, конструкцію встановлює лікар-ортодонт. Після встановлення пацієнт регулярно приходить до клініки на корекцію. Тривалість носіння – від 1 до 2,5 років залежно від діагнозу та динаміки лікування. Встановлювати брекети можна з 14 років, коли прорізались усі зуби, крім третіх молярів.

Вартість вирівнювання зубів брекетами

Ціна встановлення і лікування залежить від типу брекетів і тривалості носіння. Найдоступніший варіант – класичні металеві конструкції. Металеві брекети в клініці «ЛюміДент» коштують від 8350 грн (за систему і встановлення на одну щелепу). Окремо оплачуються витратні матеріали, обстеження і наступні візити до лікаря.

Сучасніші та менш помітні керамічні й сапфірові брекети обійдуться у 1,5–2 рази дорожче. Самолігуючі металеві конструкції (без лігатур) – від 23000 грн. Найдорожчі – «невидимі» лінгвальні брекети: від 55000 грн. Їх встановлюють із внутрішнього боку зубів, а конструкція складніша за звичайні вестибулярні системи.

Вініри – голлівудська усмішка без зайвих зусиль

Якщо з прикусом усе гаразд, а турбують лише естетичні недоліки зубів – є швидший і простіший спосіб: встановити вініри.

Вінір – це тонка накладка з кераміки або композиту, яка фіксується на передній поверхні зуба. Незважаючи на товщину до 0,5 мм, якісні вініри витримують повноцінне жувальне навантаження.

Навіщо потрібні вініри

Вініри допомагають приховати зовнішні дефекти:

  • діастеми і треми (великі міжзубні проміжки);
  • тьмяну емаль, яку не вдається висвітлити чищенням чи відбілюванням;
  • невеликі відколи й тріщини;
  • короткі або стерті зуби;
  • сліди від старих пломб;
  • пігментні плями на емалі.

Переваги встановлення вінірів

Попри те, що вініри мають чималу ціну, вони залишаються популярними завдяки таким перевагам:

  • швидкий результат: після виготовлення пластинки одразу фіксуються на зубах – і усмішка стає ідеальною. Ніякого багаторічного носіння конструкцій;
  • комфорт: це постійні мікропротези, не потребують зняття, не заважають і служать 5–20 років;
  • безболісність: місцеве знеболення може знадобитись лише під час підготовки зубів.

Вартість вінірів

Ціна залежить від типу вініру. Наприклад:

  • композитні (прямим способом, як пломба) – від 4600 грн;
  • керамічні – естетичніші й довговічніші – від 8800 грн;
  • люмініри – ультратонкі пластинки до 0,2 мм – від 17000 грн.

Що обрати – брекети чи вініри?

Вибір – за пацієнтом. Головне – звернутися до кваліфікованого ортодонта, який допоможе обрати оптимальний шлях до ідеальної усмішки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло