Милованов пояснив, чому в української сторони виникли проблеми з підписанням додаткових документів в угоді

Милованов пояснив, чому в української сторони виникли проблеми з підписанням додаткових документів в угоді

За його словами, комерційний договір може бути укладений лише відповідним українським агентством і лише після ратифікації Верховною Радою

Милованов пояснив, чому в української сторони виникли проблеми з підписанням додаткових документів в угоді
фото DR

Колишній міністр економіки України Тимофій Милованов, який зараз очолює Київську школу економіки, заявив, що затримка з підписанням договору між Києвом і Вашингтоном про корисні копалини пов'язана з українським законодавством.

Милованов у своєму фейсбук-акаунті пише, що США наполягають на підписанні «відразу трьох» договорів про корисні копалини.

Раніше західні ЗМІ повідомили, що Вашингтон запропонував Києву підписати не лише рамкову угоду про надра, але ще два додаткові документи.

Україна, за цією інформацією, готова до укладання лише основної угоди та наполягала, що для підписання доповнень потрібна ратифікація парламенту.

За словами Милованова, документ номер один – це міжурядова угода, яку українська делегація має повноваження підписати.

Другий документ, як пише колишній міністр, – угода між американською корпорацією DFC та українським агентством про створення спільного інвестиційного фонду.

Як стверджує Милованов, згідно з українськими законами, це комерційний договір і він може бути укладений лише відповідним українським агентством і лише після того, як основний документ ратифікує Верховна Рада.

«Це відрізняється від законодавства США, але це закон, – пише Милованов. – Якщо його порушити, угода стане вразливою для майбутніх юридичних атак».

Третя технічна угода, за словами Милованова, визначає внутрішні правила роботи нового спільного інвестиційного фонду.

«США знову ламають нас. Якщо вийде, то суди пізніше анулюють дві з цих трьох угод. Попри це американська сторона наполягає», – пише він.

Нагадаємо: прем'єр Денис Шмигаль повідомив у телеграм, що уряд України ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди між Києвом і Вашингтоном щодо створення інвестиційного фонду для відновлення.

Такий фонд передбачено українсько-американською угодою про спільний видобуток корисних копалин, яку найближчим часом може бути підписано у Вашингтоні.

Перед цим міністр фінансів США Скотт Бессент у середу заявив, що Україна «в останній момент» попросила внести зміни до вже погоджених документів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло