росія будує із сітки «тунельні дороги» проти дронів для просування військ на сході України

росія будує із сітки «тунельні дороги» проти дронів для просування військ на сході України

При цьому рибальські сітки виявилися ефективнішими за залізну сітку рабицю

росія будує із сітки «тунельні дороги» проти дронів для просування військ на сході України
фото DR

Російські війська будують імпровізовані тунелеподібні споруди з використанням залізної сітки вздовж траси E50 у Донецькій області, щоб забезпечити логістичні маршрути для свого наступу на Покровськ, випливає з оприлюдненого в соцмережах відеозапису.

За даними видання «Мілітарний», споруди, які призначені для захисту військового транспорту від українських дронів, були помічені поблизу окупованого села Карлівка.

Тунелі розташовані поблизу Карлівського водосховища, де дамба була зруйнована російськими ударами у квітні 2024 року, що призвело до затоплення річки Вовча нижче за течією.

Ці сітчасті тунелі розташовані на стратегічній ділянці траси E50, що з'єднує Донецьк із Покровськом. Вони забезпечують відносно безпечну доставку постачання до окупованих міст, таких, як Селидове та Новогродівка, які служать плацдармами для просування росії в регіоні.

Практика розгортання сіток проти дронів бере свій початок із літа 2023 року, коли російські війська вперше використали сегменти підвісної сітки поблизу Бахмута. На той час це були ізольовані сітки, спрямовані на фізичне перешкоджання польотам дронів FPV.

Пізніші розробки включали покриття маршрутів транспортних засобів рибальськими сітками, особливо вздовж Куп'янського напрямку. Російські джерела стверджували, що рибальські сітки виявилися ефективнішими за металеву сітку («рабицю») – остання, як правило, викликає негайну детонацію дронів, тоді як перша може заплутувати їх, не викликаючи вибуху.

Незважаючи на низьку вартість, встановлення цих сітчастих тунелів є трудомістким. Будівництво зазвичай передбачає вбудовування опорних стовпів у землю та розтягування сітки поперек доріг, часто в межах досяжності ударів українських дронів.

Після будівництва ці коридори потребують постійного обслуговування через вплив погодних умов і пошкодження під час бойових дій.

Раніше російські війська намагалися захистити військові конвої в Курській області, використовуючи коридори проти дронів, виготовлені із сітки, але українські оператори дронів успішно обійшли їх, знищивши як техніку, так і особовий склад.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло