Китай підтримав ідею 30-денного припинення вогню – МЗС України

Китай підтримав ідею 30-денного припинення вогню – МЗС України

У Пекіні сподіваються, що Україна та росія зможуть продовжувати діалог і переговори для досягнення справедливої, довгострокової й обов'язкової мирної угоди

Китай підтримав ідею 30-денного припинення вогню – МЗС України
Фото: Getty Images

Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на політичне врегулювання «української кризи», зокрема і 30-денне припинення вогню, яке запропонували Україна, її європейські партнери та Сполучені Штати.

Про це на брифінгу заявив речник МЗС КНР Лінь Цзянь, коментуючи ініціативу України й країн-партнерів від 10 травня, інформує Укрінформ.

«Щодо «української кризи» позиція Китаю є послідовною й чіткою. Ми вважаємо, що всі зусилля мають бути спрямовані на досягнення миру», – сказав Лінь Цзянь.

За його словами, у Пекіні сподіваються, що сторони конфлікту зможуть продовжувати діалог і переговори для досягнення справедливої, довгострокової й обов'язкової мирної угоди, прийнятної для всіх сторін, і зрештою досягнуть політичного врегулювання війни.

«Ми завжди вважали та продовжуємо наполягати на тому, що єдиним життєздатним виходом із «кризи» є діалог і переговори», – наголосив речник зовнішньополітичного відомства.

Він також відповів на прохання ЗМІ прокоментувати слова президента США Дональда Трампа про потребу активнішої участі великих держав, зокрема Туреччини та КНР, для припинення російсько-української війни.

«Китай готовий, ураховуючи побажання зацікавлених сторін, співпрацювати з міжнародною спільнотою та продовжувати відігравати конструктивну роль у розв'язанні «кризи» і досягненні довгострокового миру», – заявив дипломат.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Пекін підтримує зусилля, спрямовані на мирне врегулювання російсько-української війни та закликає Київ і москву знайти «першопричини конфлікту».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло