Продаж ОГХК викликав дискусії: чому стратегічний актив пішов із молотка майже за стартовою ціною
В. о. голови ФДМУ пояснила, чому Об’єднану гірничо-хімічну компанію продали за 3,94 млрд грн одному учаснику та чи була така ціна обґрунтованою

Жовтневий аукціон із продажу державної Об’єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК), що спеціалізується на видобутку титанових руд, викликав активне обговорення в експертному середовищі.
Про це повідомляє в. о. голови ФДМУ Іванна Смачило.
За її словами, причиною є продаж стратегічного активу за 3,94 млрд грн при стартовій ціні 3,90 млрд грн та участь лише одного претендента – компанії «Цемін Україна» бізнесмена Насіба Хасанова.
Смачило розповіла, що стартову ціну затверджували аукціонна комісія та уряд, а відповідно до закону про велику приватизацію, знижувати її не дозволено. Окрім того, актив має борги й інвестиційні зобов’язання, тож ціну «вважають адекватною».
За її словами, механізм аукціонів прозорий: інформація про учасників розкривається лише після завершення торгів, що мінімізує ризики корупції. У разі якщо на аукціон подається лише один учасник, згідно із законом, продаж відбувається шляхом викупу. Фонд не має юридичних підстав відмовити покупцю, якщо той не є підсанкційною особою та не має проблем із законом.
В. о. голови Фонду держмайна наголосила, що всі інвестори перед укладанням угоди проходять перевірку у правоохоронних органах.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд підтримав продаж ОГХК власнику «Vodafone Україна». Компанія була продана на онлайн-аукціоні ФДМУ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].