Макрон назвав три умови, за яких Франція погодиться розмістити свою ядерну зброю на території держав-союзників
Президент Франції готовий розпочати дискусії з європейськими партнерами про розміщення французької ядерної зброї на їх території

Президент Франції Еммануель Макрон розпочав переговори з Німеччиною, Польщею та іншими європейськими країнами про те, як поширити на континент французьку політику ядерного стримування.
Зараз лише американська ядерна зброя знаходиться в п'яти країнах НАТО, але заяви адміністрації Трампа про намір скоротити американську військову присутність у Європі змусили європейців шукати способи забезпечити ядерний захист, насамперед від росії, власними силами.
Франція готова обговорювати це питання, включаючи розміщення французької ядерної зброї у партнерів ЄС, сказав Макрон в інтерв'ю телекомпанії TF1.
«Найближчими тижнями і місяцями я визначу рамки для переговорів про французьку ядерну зброю офіційно, але ми вже почали діяти з урахуванням тих умов, про які я згадав», – зазначив він.
Зокрема, він назвав такі умови:
Париж не платитиме за безпеку інших країн;
розгортання ядерної зброї за межами Франції не повинно підривати її здатності захистити себе;
рішення про застосування ядерних бомб прийматиме виключно французький президент.
Наразі американська ядерна зброя (близько сотні бомб B61) розміщена на базах у п'яти європейських країнах НАТО – Бельгії, Німеччині, Італії, Нідерландах та Туреччині. Рішення про їх застосування приймають США, але в разі потреби вони можуть бути доставлені літаками цих країн зі схвалення Вашингтона і відповідно до політики НАТО.
Франція проводить незалежну від НАТО ядерну політику. Її ядерний арсенал набагато менший – близько 290 боєголовок, тоді як у США та росії – більш ніж по 5000.
Ще одна ядерна країна Європи, Велика Британії, має 225 боєголовок.
Раніше прем'єр-міністр та президент Польщі заявили про необхідність поширити на неї «ядерну парасольку».
Німеччина має розглянути питання про те, чи можуть Британія та Франція поділитися ядерною зброєю чи принаймні допомогти їй у забезпеченні ядерної безпеки, сказав у лютому після перемоги на виборах Фрідріх Мерц.
Макрон заявив після цього, що у відповідь на «історичний заклик Мерца вирішив розпочати стратегічні дебати про захист європейських континентальних союзників за допомогою наших [ядерних] засобів стримування».
російське МЗС назвало висловлювання Макрона загрозою на адресу росії.
Бекграунд. Нагадаємо, під час цього інтерв’ю Макрон зазначив, що «українці самі розуміють, що всі захоплені території вони повернути не зможуть».
При цьому він заявив, що всі вироблені в 2025 році установки CAESAR будуть передані Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].