Кабмін пропонує підвищити штрафи для іноземних перевізників до 119 тис. грн
Уряд схвалив відповідний законопроєкт

Кабінет Міністрів на засіданні схвалив проєкт закону, який посилює відповідальність за порушення правил автомобільних перевезень іноземними компаніями.
Про це повідомив представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.
Законопроєкт має на меті забезпечення рівних умов діяльності для національних та іноземних перевізників на ринку транспортних послуг України. Документом передбачається встановлення справедливих і пропорційних адміністративно-господарських штрафів за порушення вимог, що стосуються здійснення каботажних перевезень автомобільним транспортом.
Проєктом закону пропонується підвищити розміри штрафів для водіїв транспортних засобів за здійснення внутрішніх автомобільних перевезень пасажирів і вантажів на території України транспортними засобами, зареєстрованими в інших державах, без відповідного дозволу, а також за порушення умов і правил, зазначених у ліцензіях на міжнародні перевезення.
Зокрема, передбачається встановлення штрафу в розмірі від 500 (8500 грн) до 1000 (17 000 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне аналогічне порушення протягом року пропонується встановити штраф у розмірі від 1000 (17 000 грн) до 2000 (34 000 грн) неоподатковуваних мінімумів.
Крім того, передбачається внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідно до яких буде підвищено розміри адміністративно-господарських штрафів для автомобільних перевізників-нерезидентів, які порушують законодавство про автомобільний транспорт, зокрема статтю 57 цього закону. Розмір такого штрафу може сягати 7000 (119 000 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Довідково.
У 2025 році прожитковий мінімум для працездатних осіб залишається незмінним на рівні 3028 грн на місяць. Для осіб, які втратили працездатність (пенсіонери, особи з інвалідністю), прожитковий мінімум становить 2361 грн. Для дітей до 6 років – 2563 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років – 3196 грн.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд спростив правила для проєктів зі значними інвестиціями. Інвестори зможуть вкладати кошти до подання заявки на підтримку, а держава компенсує до 30% витрат.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].