В США повідомили, коли почнуть виводити свої війська з Європи
Вашингтон має намір тісно координувати свої дії із союзниками по альянсу, щоб уникнути ослаблення оборонної системи

США мають намір розпочати консультації з європейськими союзниками щодо скорочення американського військового контингенту в Європі наприкінці поточного року.
Джерело. Про це повідомив посол США в НАТО Метью Вітакер, виступаючи на конференції з питань безпеки в Естонії, повідомляє Reuters.
Відповідаючи на прохання прокоментувати інформацію про можливе виведення військ, Вітакер уточнив, що остаточного рішення поки що немає.
«Нічого не визначено. Але коли рішення буде ухвалено, ми розпочнемо переговори в рамках НАТО. Це, ймовірно, відбудеться після саміту НАТО (у червні) у Гаазі, ближче до кінця року. <…> Усі наші союзники готові до обговорення», – наголосив дипломат.
За словами Вітакера, Вашингтон має намір тісно координувати будь-які зміни чисельності своїх військ із союзниками по альянсу, щоб уникнути ослаблення оборонної системи.
«США протягом понад 30 років прагнули скорочення військової присутності в Європі. Президент Трамп заявив: «Досить. Це станеться – і станеться зараз. Упорядковано, але без зволікань», – сказав посол.
Він запевнив, що вихід США з НАТО не розглядається:
«Сполучені Штати залишаться в альянсі. Ми залишимося сильним партнером та союзником».
Вітакер також застеріг Євросоюз від спроб обмежити доступ оборонних компаній із країн, що не входять до ЄС, до європейських оборонних замовлень. Він попередив, що такі заходи можуть послабити оперативну сумісність у рамках НАТО, загальмувати модернізацію європейських армій, підвищити витрати та завдати удару по оборонним інноваціям.
Раніше, у лютому, міністр оборони США Піт Гегсет прямо заявив партнерам по альянсу, що нинішня стратегічна ситуація не дозволяє Вашингтону зосередитися виключно на європейській безпеці. Він наголосив, що присутність американських військ у Європі «не буде вічною».
Як писав The Atlantic у березні, Гегсет та віце-президент Джей Ді Венс в закритих чатах висловлювали невдоволення європейськими країнами, а глава Пентагону писав про «огиду до європейського халявництва».
За даними агентства ANSA, адміністрація Трампа розглядає можливість виведення близько 20 тисяч американських військовослужбовців, що еквівалентно скороченню військової присутності приблизно на 20%. Водночас, Трамп має намір добитися від європейських союзників збільшення фінансової підтримки для тих підрозділів, які залишаться на континенті.
За оцінками Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), у Європі зараз дислоковано від 70 до 90 тисяч американських військовослужбовців. Найбільший контингент – понад 38 тисяч – розміщений у Німеччині. У Польщі перебувають понад 14 тисяч американців, в Італії – 12 тисяч, у Великій Британії – близько 10 тисяч.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].