В США – гострий дефіцит ракет до Patriot, росія обганяє Штати за темпами виробництва балістики
У Києві сподіваються, що адміністрація Трампа зможе ці ракети хоча б продати

Україна не може отримати нові ракети до систем Patriot від США, а її наявні запаси скорочуються. Між тим тільки системи ППО Patriot здатні ефективно протистояти російським масованим атакам по Україні.
Джерело. Про це пише The Economist.
Хоча росія бомбардує Україну безпілотниками та крилатими ракетами, найбільшу загрозу становлять саме балістичні ракети, і їм можна надійно протистояти лише ракетами Patriot. Балістичні ракети долають кілька кілометрів за секунду і знищили половину енергетичних потужностей України під час ударів по електростанціях у 2023 та 2024 роках, пише видання.
Гостра потреба України в ракетах Patriot стала очевидною.
Американські компанії відстають від темпів виробництва ракет Patriot від російських заводів, що штампують балістичні ракети.
Американська компанія Lockheed Martin, яка випускає ракети-перехоплювачі PAC-3 для Patriot, збільшує виробництво до 650 на рік. Але це приблизно на 100 штук менше, ніж прогнозований випуск балістичних ракет у росії, пише The Economist.
Балістичними ракетами путіна також забезпечує його друг Кім Чен Ин. Зазвичай для перехоплення балістичної ракети потрібно два перехоплювачі PAC-3.
Головне, чого Україна зараз просить у адміністрації Дональда Трампа – це ракети та пускові установки Patriot, «яких, чесно кажучи, у нас немає», заявив минулого тижня держсекретар Марко Рубіо.
За його словами, Вашингтон «закликає» своїх союзників по НАТО передавати Києву Patriot зі своїх запасів, але «жоден із цих країн не хоче віддавати свої системи», визнав держсекретар.
«США необхідно зберегти певну кількість для власної оборони на випадок нападу з боку Ірану чи іншого супротивника», – прокоментував один з дипломатів.
Київ попросив права на ліцензійне виробництво власної версії PAC-3, але знає, що це є малоймовірним, зазначає The Economist.
Випуск має розпочатися у Німеччині, але лише наприкінці 2026 року; є й інші проекти спільного виробництва, але у всіх випадках на їх реалізацію піде щонайменше рік.
За даними ГУР України, Північна Корея з осені минулого року поставила кремлю близько 250 балістичних ракет; у травні її ракети KN-23 використовувалися в 6 з 9 балістичних ударів по Україні, зокрема в масованій атаці у вихідні.
У Києві сподіваються, що адміністрація Трампа зможе їх хоча б продати. Високопоставлений український чиновник розуміє, що Білий дім «не віддаватиме їх безкоштовно».
росія зараз виробляє більше ракет, ніж запускає, тоді як Україні не вистачає перехоплювачів Patriot, пише Financial Times.
«Все більше і більше [російських ракет] влучатиме в ціль», – сказав керівник Rochan Конрад Музика.
росія також модернізувала безпілотники, які тепер літають вище та швидше, і тому їх складніше збивати з кулеметів. Єдиними ефективними засобами перехоплення найчастіше залишаються системи Patriot та літаки F-16, але й ті, й інші в України в дефіциті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].