Чеська компанія Leseft постачає росії дефіцитні прилади для виготовлення ракет
Гендиректор компанії є громадянином росії

Чеська торгово-експортна компанія Leseft International, яку очолюють росіяни, в обхід санкцій постачає дефіцитні вироби російським виробникам крилатих та балістичних ракет.
Про це повідомляють аналітики Trap Aggressor у статті для «Економічної правди».
Leseft постачає з країн Євросоюзу складну та подекуди підсанкційну продукцію в галузі металургії та машинобудівництва російській АТ «Русполимет» – ключовому постачальнику російських ракетобудівних підприємств.
Розташована в Остраві компанія фактично є посередником, який допомагає росії обходити міжнародні санкції.
Її генеральний директор Сеферян Лєв Ованєсовіч був або й досі є громадянином росії.
Згідно з митними даними, за час великої війни вона замовила продукції для «Русполимета» на понад $22 млн. Частина товарів постачалася на замовлення Leseft всупереч санкціям ЄС.
Яскравим прикладом посередництва є контракт із турецькою компанією Hps Muhendislik Makina Sanayi Ve Ticaret, 99% поставок якої у подальшому йшли до росії. Зокрема, серед HS-кодів постачань під обмеженнями були такі:
41221 – гідравлічні двигуни та мотори, лінійні “циліндри”;
841950 – теплообмінні агрегати;
848180 – прилади для труб, корпусів котлів, резервуарів, чанів;
848140 – клапани для труб, корпусів котлів, резервуарів, чанів;
850440 – статичні перетворювачі;
853650 – електричні вимикачі на напругу не більше 1000 В.
Через чеського посередника «Русполимету» також постачали продукцію компанії Євросоюзу та китайські бізнеси. Серед них швейцарська ENCE GmbH.
Через Leseft товари в рф експортує і німецька металургійна компанія SMS group GmbH, що досі має підприємства в росії, хоча стверджує, що вийшла з ринку.
АТ «Русполимет» виробляє конструкції із жаростійких сплавів, що є критичними у виробництві турбореактивних двигунів.
До акціонерного товариства входить низка компаній, загальний прибуток яких лише у 2022 році становив понад 13 млрд рублів. Серед топ-замовників цієї групи компаній великі ВПК-підприємства росії, що виготовляють озброєння.
При цьому у структурі Leseft International в 2013 році було створено дочірню компанію Kronatech Impex, директорами якої є українці Олег та Оксана Ярові. В Україні вони очолюють компанію «Аратта інвест», що виготовляє металургійну продукцію, у тому числі поковки – ковані вироби, з яких у подальшому фрезеруються складні металеві конструкції.
У відповіді на запит Trap Aggressor Олег Яровий не заперечив співпрацю з чеською компанією та підкреслив, що його українська компанія не володіє інформацією про господарські відносини між Leseft та АТ «Русполимет».
Бекграунд. Нагадаємо, у квітні Чехія після 60 років залежності офіційно припинила експорт російської нафти.
«Наша енергетична безпека тепер міцніша, оскільки наша попередня залежність від російської нафти робила нас вразливими», – наголосив прем’єр-міністр країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].