Європейські ринки рекордно обігнали США через «хаотичне запровадження тарифів»

Європейські ринки рекордно обігнали США через «хаотичне запровадження тарифів»

Інвестори в усьому світі уповільнюють купівлю американських активів та переводять більше грошей до Європи через політику Трампа

Європейські ринки рекордно обігнали США через «хаотичне запровадження тарифів»
фото Shutterstock

Агентство Bloomberg  підбило підсумки першого півріччя 2025 року на фондових ринках і виявило, що європейські індекси значно випередили індекси США.

Крім того, євро зміцнилося на 13% до долара. В результаті відрив Stoxx Europe 600 від S&P 500 у доларовому вираженні виявився найбільшим з 1999 року – 16%.

Інвестори чекають, що прибутки європейського бізнесу цього року на зниженні ставок та держінвестиціях зростуть приблизно на 10%, майже як у США. Але при цьому європейські акції торгуються з дисконтом у третину, зауважує агентство.

Хаотичне запровадження тарифів США частково стерло блиск казначейських облігацій. Німецькі державні облігації перевершують їх з квітня, навіть попри те, що уряд готується до випуску більшої кількості облігацій.

Активи на європейських ринках, що розвиваються, таких як Польща та Угорщина, також різко зростають.

Півріччя було нерівним для акцій США, нагадує видання. Перший квартал був дуже провальним через початок трампівської торгової війни, у другому індекси непогано зростали.

Інвестори в усьому світі уповільнюють купівлю американських активів та переводять більше грошей до Європи через побоювання, що політика Трампа щодо зниження тарифів вплине на прибутки, розпалить інфляцію та збільшить дефіцит бюджету.

Європа стала головним бенефіціаром, оскільки уряди цих країн збільшують витрати, а центральний банк знижує процентні ставки.

«Ми спостерігаємо надзвичайно високий попит на європейські активи, особливо з боку США, – каже Ерік Кеніг , який керує відділом продажу акцій у регіоні EMEA в Bank of America Corp. у Лондоні. – Хоча Європа в минулому стикалася з викликами, які, можливо, стримували її ринки, зараз зростає впевненість у її довгостроковому потенціалі».

Особливо значні зміни відбулися після того, як Німеччина скасувала своє боргове гальмо. Найбільша економіка Європи тепер позичає більше та масово інвестує в оборону та інфраструктуру після більш ніж десятиліття жорсткої економії, і це викликало нове почуття оптимізму в Європі.

«Зараз захопливий час для роботи на європейських ринках», – сказав Кеніг.

Бекграунд. Як повідомлялося, Євросоюз погрожує контрзаходами для США на мита Трампа. Єврокомісія введе відповідні тарифи на імпорт із США, зокрема на літаки Boeing Co, якщо збережеться митна ставка в 10% на імпорт із ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло