США зупинили постачання Україні деяких ракет ППО та боєприпасів
Пентагон ухвалив таке рішення на тлі перегляду власних запасів

Пентагон призупинив постачання до України деяких ракет протиповітряної оборони та інших високоточних боєприпасів через побоювання, що арсенали США стали занадто малими.
Про це повідомляють агентства NBC News, Politico та Associated Press.
За даними медіа, Білий дім фактично підтвердив це рішення.
Двоє представників Пентагону та двоє представників Конгресу США повідомили NBC, що наказ призупинити відправлення партії ракет і боєприпасів віддав міністр оборони Піт Гегсет.
Він дав вказівку про відтермінування через кілька тижнів після свого наказу переглянути американські арсенали боєприпасів, які вичерпалися після років військової допомоги Україні та майже двох років військових операцій на Близькому Сході.
За словами аналітиків, боєприпаси та інша зброя можуть бути затримані до завершення оцінки. Якщо боєприпасів бракуватиме або вони будуть потрібні в інших частинах світу, їх можуть затримувати ще довше.
Серед затриманої зброї – десятки ракет-перехоплювачів Patriot, тисячі 155-мм фугасних снарядів для гаубиць, понад 100 ракет Hellfire, понад 250 високоточних ракетних систем GMLRS та десятки ракет класу «земля – повітря» Stinger, ракет класу «повітря – повітря» AIM та гранатометів, розповіли два представники оборонного відомства, два представники Конгресу та два співрозмовники, обізнані з рішенням.
За словами співрозмовників Politico, початкове рішення про призупинення надання частини допомоги, обіцяної за часів адміністрації 46-го президента Штатів Джо Байдена, ухвалили на початку червня, але воно набуває чинності лише зараз, оскільки Україна відбиває одні з найбільших російських ракетних і дронових атак.
«Це рішення було ухвалено, щоб поставити інтереси Америки на перше місце після оцінки Міністерством оборони США військової підтримки та допомоги, яку наша країна надає іншим країнам світу. Сила Збройних сил Сполучених Штатів залишається безперечною – просто запитайте Іран», – заявила речниця Білого дому Анна Келлі.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Сенат США ухвалив законопроєкт Трампа про податкову політику. Закон передбачає скорочення податків за рахунок зменшення видатків, зокрема на програми охорони здоров'я.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].