Дейнега: «Наземні роботизовані комплекси — тренд Miltech 2025 року»

Дейнега: «Наземні роботизовані комплекси — тренд Miltech 2025 року»

Однак системи, які актуальні зараз, не будуть на часі через рік

Дейнега: «Наземні роботизовані комплекси — тренд Miltech 2025 року»
Фото: Mind.ua

У 2025 році популярними та потрібними на фронті є наземні роботизовані комплекси (НРК). З ними зараз відбувається те саме, що з дронами рік тому.

Про це розповів співзасновник фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега на саміті International Invest Summit: Jazz Business 2025.

Волонтер зазначив, що протягом року НРК будуть розвиватись. Однак з цим є проблема: зважаючи на швидкий розвиток військових технологій, актуальні на зараз платформи застаріють через рік.

«Це як купити зараз перший iPhone, тобто вони сильно застаріють. Тому той склад виробників, який буде через кілька років – важко передбачити», – зауважив Дейнега.

Також співзасновник БФ поділився думками з приводу інвестування в оборонний сектор. Дейнега розповів про загрозу від іноземних компаній, які будуть заходити на український ринок «з іншими ресурсами та іншим підходом». 

«Коли сюди заходять іноземні компанії і хочуть на наш ринок дронів, вони ж дуже часто дрони нам готові давати безкоштовно. Вони не боряться за право постачати дрони на нашу війну. Вони боряться за те, хто із них буде переозброювати НАТО», – пояснив Дейнега.

Волонтер поділився думками, чому ринок українських військових технологій закритий на експорт. Він вважає, що держава боїться, що інші країни зможуть запропонувати значно більші кошти й завантижити підприємства, які критично важливі для війська.

«Якщо ми відкриємо ринок, то умовно прийдуть іноземці й скажуть: «Окей, я плачу за твій НРК, ти ще більше, давай його нам». І наше поле бою залишається без наземних роботизованих комплексів», – підсумував Дейнега.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що щоб розвивати мілітарні технології, Україна має перейняти досвід Ізраїлю. Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю впевнений, що Київ рано чи пізно піде шляхом Єрусалиму.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло