Україна наростила виробництво дронів на 900% за рік

Україна наростила виробництво дронів на 900% за рік

Експерти радять країні інвестувати в нові технології, захист інтелектуальної власності та довгострокові контракти для стабільного розвитку оборонного комплексу

Україна наростила виробництво дронів на 900% за рік
Фото: Defense Express

Експерти Atlantic Council і Georgetown Security Studies Review дійшли висновку, що виробництво українських дронів за рік зросло на 900%.

Про це передає Defense Express.

Зазначається, що такий прорив став однією з головних відповідей країни на затяжну війну та зміни в тактиці бою, що формуються безпосередньо за запитами з фронту. Ще торік улітку українська промисловість виготовляла близько 20 тис. дронів на місяць, а нині цей показник зріс більш ніж до 200 тисяч.

Іноземні аналітичні центри вважають, що попри разючі темпи нарощування виробництва, Україні важливо вже зараз переходити до довгострокових рішень. Зокрема, йдеться про активніше інвестування в нові технології, розвиток власної наукової бази та захист інтелектуальної власності.

Аналітики наголошують, що кількість патентів на безпілотні технології, які подаються в Україні, усе ще суттєво поступається не лише росії, а й багатьом іншим країнам світу. Хоча це й не головний показник у державі, яка перебуває в умовах повномасштабної війни, захист власних розробок може стати потужним стимулом для подальших наукових і промислових проривів.

Ще один важливий аспект – це довгострокові контракти для оборонно-промислового комплексу. Такі угоди дозволяють виробникам впевненіше планувати роботу, інвестувати в розширення виробництва та наймати кваліфікованих працівників.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що українські безпілотники баражувального типу «Лютий» завдали удару по російському електромеханічному заводу «Купол» в Іжевську – ключовому виробнику зенітно-ракетних комплексів «Тор» та «Оса» і баражувальних боєприпасів «Гарпія».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло