Україна пропонує США видобуток глибоководного газу та нафтопереробний завод в рамках угоди про копалини

Україна пропонує США видобуток глибоководного газу та нафтопереробний завод в рамках угоди про копалини

«Якщо в країні є інвестиції США, то для США буде більше мотивації захищати ці активи», – сказала Свириденко

Україна пропонує США видобуток глибоководного газу та нафтопереробний завод в рамках угоди про копалини
фото DR

Проекти, які Київ подав США на розгляд у рамках угоди про корисні копалини, включають проект шельфу та глибоководного видобутку газу, а також нафтопереробний завод у Кременчуці, який часто зазнає атак з боку росії.

Джерело. Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко в інтерв'ю Kyiv Independent.

Після місяців переговорів обидві сторони підписали угоду наприкінці квітня. Окрім корисних копалин, інвестиційний фонд, створений у рамках угоди, може фінансувати проекти в нафтогазовій галузі, інфраструктурі та обороні.

З моменту підписання міністерство Свириденко співпрацює з партнерами фонду в США – міністром фінансів США Скоттом Бессентом та Міжнародною корпорацією фінансування розвитку (DFC) – щоб розпочати перші проекти.

Свириденко нещодавно оголосила, що пілотним проектом фонду буде розробка літієвого родовища в Добра (Кіровоградська область).

Але Київ також пропонує інші проекти, зокрема проект розвідки шельфового газу за участю державного «Нафтогазу», а також план модернізації Кременчуцького нафтопереробного заводу – найбільшого в країні об'єкта з переробки нафти, який належить «Укрнафті» і розташований у Полтавській області.

Свириденко назвала проект нафтопереробного заводу «стратегічним та надзвичайно важливим». Міністерство представило проект вартістю $2,7 млрд на розгляд Комісії з фінансових досліджень та фінансування (DFC) та очікує на відгук.

«Це важливий проект для нас, і він є прибутковим», – сказала вона в інтерв'ю.

Нафтопереробний завод у Кременчуці часто є мішенню російських атак. На запитання, чи обговорюватиме Київ питання протиповітряної оборони зі США, якщо DFC продовжить реалізацію проекту, Свириденко відповіла, що наразі «в цьому проекті немає нічого про протиповітряну оборону».

Проте вона зазначила, що «американські компанії, які можуть брати участь у реалізації проекту, можуть мати сильний голос і вимагати в уряду США захисту».

«Ми розуміємо, що якщо в країні є інвестиції США, то для США буде більше мотивації захищати ці активи», – сказала Свириденко.

Київ сподівається реалізувати перші три проекти за угодою протягом наступних 18 місяців і планує провести перше офіційне засідання фонду наприкінці липня в Києві.

«Надзвичайно важливо для наших партнерів, для наших інвесторів бути в країні – бачити, як країна працює під час війни, бачити, що ми все ще боремося і все ще працюємо», – сказала Свириденко.

Бекграунд. Нагадаємо, в західних медіа ширяться думки, що втрата контролю над зазначеною територією нібито ставить під загрозу мінеральну угоду України та США.

Mind розбирався, наскільки реальні такі ризики, в статті «Літій під вогнем. Як війна впливає на ресурсне партнерство США й України».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло