ЄС розглядає три способи покриття дефіциту бюджету України на 2026 рік – FT

ЄС розглядає три способи покриття дефіциту бюджету України на 2026 рік – FT

Відомо, що Україна попросила Євросоюз взяти участь у співфінансуванні ЗСУ

ЄС розглядає три способи покриття дефіциту бюджету України на 2026 рік – FT
Фото: Getty Images

Європейська комісія досліджує способи покрити прогалину в державному бюджеті України на 2026 рік, яка може сягнути $19 млрд.

Про це повідомляє агентство Financial Times.

«Багато стейкхолдерів, які розраховували на досягнення угоди про припинення вогню цього року, тепер змушені переглядати свої витрати й усвідомлюють, що залишається діра незалежно від того, як вони намагаються перерахувати бюджет», – прокоментував неназваний високопоставлений європейський чиновник.

Відомо, що наразі обговорюють три варіанти розв'язання ситуації.

Одна з пропозицій, яку внесла Україна, передбачає фінансову допомогу у вигляді позабюджетних грантів, які одночасно зараховуватимуться до цілей оборонних витрат країн НАТО. Це дозволить досягти подвійної мети – виконати зобов'язання щодо збільшення оборонних витрат до 5% ВВП та підтримати Україну.

«Замість дублювання можливостей, європейські союзники могли б співфінансувати українські сили, розглядаючи це як послугу, яку Україна надає для зміцнення континентальної безпеки», – йшлося в пропозиції України, переданому країнам «Великої сімки» (G7).

Альтернативний варіант – прискорити виплати з теперішньої програми G7 ERA (Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine), яка передбачає надання допомоги Україні коштом прибутків від заморожених російських активів.

Також розглядається можливість реінвестування заморожених російських активів у більш ризиковані класи активів під більші відсотки.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що через атаки українських дронів російські авіалінії зазнали $254 млн збитків лише за два дні. Експерти кажуть, що справжній обсяг втрат може бути набагато вищим.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло