Зловмисники використали ШІ для імітації держсекретаря Рубіо і обманули кількох посадовців

Зловмисники використали ШІ для імітації держсекретаря Рубіо і обманули кількох посадовців

Американська влада вважає, що мета шахраїв — отримати доступ до інформації або акаунтів впливових чиновників

Зловмисники використали ШІ для імітації держсекретаря Рубіо і обманули кількох посадовців
фото DR

Невідомі зловмисники використали технології штучного інтелекту для створення підроблених голосових та текстових повідомлень від імені держсекретаря США Марко Рубіо.

Джерело. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на високопоставленого американського чиновника та внутрішній документ Держдепартаменту.

Самозванець зв'язався таким чином із трьома міністрами закордонних справ, губернатором штату США та членом Конгресу, використовуючи месенджер Signal та імітуючи голос та стиль листа Рубіо.

Кампанія з видачі себе за держсекретаря почалася в середині червня, коли шахрай створив аккаунт у Signal з ім'ям [email protected] (не справжня електронна адреса Рубіо).

Як зазначається у службовій записці від 3 липня, зловмисник залишив голосові повідомлення як мінімум двом своїм цілям і в одному випадку надіслав текстове повідомлення із пропозицією поспілкуватися через Signal.

Американська влада не знає, хто стоїть за цими спробами, але вважає, що мета шахраїв – отримати доступ до інформації або облікових записів впливових чиновників.

Експерт із цифрової криміналістики з Каліфорнійського університету в Берклі Хані Фарід у бесіді з WP зазначив, що для створення підробленого голосу достатньо 15–20 секунд аудіозапису людини.

«Саме тому не слід використовувати Signal або інші небезпечні канали для держзв'язку», – наголосив експерт.

Бекграунд. Нагадаємо, у березні радник президента США з національної оборони Майкл Волтц додав журналіста Джеффрі Голдберга в чат у месенджері Signal, де обговорювалися атаки на позиції єменських хуситів, у тому числі цілі, час і озброєння, що використовуються для ударів. Про це сам Голдберг розповів у статті для журналу The Atlantic, де працює головним редактором.

Інформація викликала значний скандал в американському політикумі, що призвело зрештою до того, що Трамп звільнив Волтца з посади радника з нацбезпеки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло