Ціни виробників у Китаї падають найшвидше за останні два роки

Ціни виробників у Китаї падають найшвидше за останні два роки

Послаблення внутрішнього попиту, торговельна невизначеність і криза в нерухомості тиснуть на економіку

Ціни виробників у Китаї падають найшвидше за останні два роки
Фото: Gettyimages

У червні 2025 року дефляція виробничих цін у Китаї досягла найглибшого рівня майже за два роки на тлі слабкого внутрішнього попиту та глобальної торговельної нестабільності.

Про це повідомляє Reuters.

Індекс виробничих цін знизився на 3,6% проти аналогічного періоду 2024 року – це більше, ніж очікували аналітики, які прогнозували спад на 3,2%. Падіння стало найглибшим з липня 2023 року. Водночас інфляція споживчих цін уперше за п’ять місяців продемонструвала незначне зростання, що свідчить про обмежене пожвавлення попиту в другій за величиною економіці світу.

На ситуацію додатково впливає затяжна криза на ринку нерухомості та посилення митних обмежень із боку США. Представниця Національного бюро статистики Китаю Дун Ліцзюань пояснила, що експортно-орієнтовані галузі перебувають під ціновим тиском, а глобальна невизначеність негативно позначається на настроях експортерів.

Китайське виробництво скорочується третій місяць поспіль, хоча темпи спаду трохи зменшилися. Нові експортні замовлення та рівень зайнятості залишаються низькими. На ринках реакція була помірною: індекс Shanghai Composite зріс на 0,3%, а гонконгський Hang Seng втратив 0,7%.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що нафта трохи подешевшала на тлі невизначеності з тарифами США. Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 7 центів – до $70,08 за барель, тоді як американська WTI втратила 8 центів і коштує $68,25.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло