Франція ніколи не погодиться на скорочення армії та «демілітаризацію» України – міністр оборони

Франція ніколи не погодиться на скорочення армії та «демілітаризацію» України – міністр оборони

Інакше не буде жодних гарантій того, що росія не нападе на сусідні країни, підкреслив Лекорню

Франція ніколи не погодиться на скорочення армії та «демілітаризацію» України – міністр оборони
Себастьєн Лекорню
фото DR

Франція відкидає путіна про радикальне скорочення армії та роззброєння України, заявив міністр оборони республіки Себастьєн Лекорню в інтерв'ю Valeurs Actuelles.

«Наша абсолютна червона лінія – це демілітаризація України. Потрібно бути послідовними. Не можна відмовляти Україні у вступі до НАТО і водночас погоджуватися з тим, щоб вона не мала армії. Українці повинні мати можливість забезпечувати свою безпеку», – наголосив Лекорню.

За його словами, це ключовий момент у цій ситуації. Інакше не буде жодних гарантій того, що росія не нападе на сусідні країни, підкреслив Лекорню.

Раніше схожу заяву зробив президент Франції Еммануель Макрон.

«Ніякого НАТО, жодних іноземних військ і демілітаризація – росіяни хочуть бачити Україну нейтральною країною, що означає для неї дуже урізану армію. Очевидно, ці умови є неприйнятними для українців і для всіх нас», – наголошував він.

За словами Лекорню, у цьому контексті можна розглядати і діяльність так званої «Коаліції охочих», яка змушує Україну задуматися про майбутній формат Збройних сил, а Францію – про можливості для своєї військової промисловості.

«Ми пам’ятаємо долю Мінських угод 1 і 2, і ми знаємо, що будь-яка домовленість про припинення вогню має супроводжуватися гарантіями безпеки, щоб не допустити відновлення війни. Це у прямих інтересах Європи. Ми не можемо дозволити собі нову війну кожні три роки у цьому регіоні. З гуманітарних, економічних та пов'язаних з безпекою причин», – наголосив Лекорню.

До «Коаліції охочих» входять 30 країн, які готові надати миротворців для розміщення в Україні після війни з метою стримування росії. Ці переговори очолюють Франція та Велика Британія. Вони розраховують, що США забезпечать місію засобами ППО, розвідданими та допоможуть у спостереженні за кордоном, проте Вашингтон не поспішає давати обіцянок.

Між тим у Білому домі також вважають неприйнятною вимогу путіна щодо «демілітаризації» України, наголошуючи, що в неї має бути адекватно оснащена та укомплектована армія, говорили джерела Bloomberg наприкінці квітня.

Бекграунд. Як повідомлялося, міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Франція доклала зусиль, щоб США не змусили Україну до капітуляції. Головною стратегією Макрона стало не дозволити адміністрації Трампа схиляти Україну до поступок перед росією, пишуть ЗМІ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло