Франція ніколи не погодиться на скорочення армії та «демілітаризацію» України – міністр оборони
Інакше не буде жодних гарантій того, що росія не нападе на сусідні країни, підкреслив Лекорню

Франція відкидає путіна про радикальне скорочення армії та роззброєння України, заявив міністр оборони республіки Себастьєн Лекорню в інтерв'ю Valeurs Actuelles.
«Наша абсолютна червона лінія – це демілітаризація України. Потрібно бути послідовними. Не можна відмовляти Україні у вступі до НАТО і водночас погоджуватися з тим, щоб вона не мала армії. Українці повинні мати можливість забезпечувати свою безпеку», – наголосив Лекорню.
За його словами, це ключовий момент у цій ситуації. Інакше не буде жодних гарантій того, що росія не нападе на сусідні країни, підкреслив Лекорню.
Раніше схожу заяву зробив президент Франції Еммануель Макрон.
«Ніякого НАТО, жодних іноземних військ і демілітаризація – росіяни хочуть бачити Україну нейтральною країною, що означає для неї дуже урізану армію. Очевидно, ці умови є неприйнятними для українців і для всіх нас», – наголошував він.
За словами Лекорню, у цьому контексті можна розглядати і діяльність так званої «Коаліції охочих», яка змушує Україну задуматися про майбутній формат Збройних сил, а Францію – про можливості для своєї військової промисловості.
«Ми пам’ятаємо долю Мінських угод 1 і 2, і ми знаємо, що будь-яка домовленість про припинення вогню має супроводжуватися гарантіями безпеки, щоб не допустити відновлення війни. Це у прямих інтересах Європи. Ми не можемо дозволити собі нову війну кожні три роки у цьому регіоні. З гуманітарних, економічних та пов'язаних з безпекою причин», – наголосив Лекорню.
До «Коаліції охочих» входять 30 країн, які готові надати миротворців для розміщення в Україні після війни з метою стримування росії. Ці переговори очолюють Франція та Велика Британія. Вони розраховують, що США забезпечать місію засобами ППО, розвідданими та допоможуть у спостереженні за кордоном, проте Вашингтон не поспішає давати обіцянок.
Між тим у Білому домі також вважають неприйнятною вимогу путіна щодо «демілітаризації» України, наголошуючи, що в неї має бути адекватно оснащена та укомплектована армія, говорили джерела Bloomberg наприкінці квітня.
Бекграунд. Як повідомлялося, міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Франція доклала зусиль, щоб США не змусили Україну до капітуляції. Головною стратегією Макрона стало не дозволити адміністрації Трампа схиляти Україну до поступок перед росією, пишуть ЗМІ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].