Урсула фон дер Ляєн залишається на посаді – Європарламент відхилив вотум недовіри

Урсула фон дер Ляєн залишається на посаді – Європарламент відхилив вотум недовіри

Для прийняття документа потрібно було схвалення 2/3 присутніх, але набралося менше третини голосів

Урсула фон дер Ляєн залишається на посаді – Європарламент відхилив вотум недовіри
фото DR

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн збереже свою посаду – резолюція про недовіру не мала достатньої підтримки в Європарламенті.

Із 720 депутатів за усунення проголосували 175, а 360 виступили проти, ще 18 утрималися, повідомляє Euroactiv.

Для прийняття документа потрібно схвалення 2/3 присутніх. Сама фон дер Ляєн під час голосування була в Римі на міжнародній конференції з відновлення України.

Вотум недовіри голові ЄК ініціював депутат від румунської ультраправої партії «Альянс за об'єднання румунів» Георге Піперя через скандал із закупівлями вакцин від COVID-19. Підставою стало рішення суду ЄС, який вказав на відсутність прозорості під час укладання угоди між Єврокомісією та Pfizer у 2021 році. Американська компанія зобов'язалася поставити 900 млн доз вакцин на 35 млрд євро, проте ЄК не забезпечила громадянам доступу до інформації про закупівлю, а опубліковані документи щодо контрактів було відредаговано, зазначав суд.

Сама фон дер Ляєн відкидала всі звинувачення.

«27 держав-членів вирішили закупити вакцини. Вони вирішили це самі. І стверджувати, що держави-члени не були знайомі з контрактами, цінами, а також не знали кількості вакцин, означає брехати. Це просто безсовісна брехня», – наголошувала вона.

Також ініціатори вотуму недовіри звинувачували голову ЄК у зловживанні статтею 122 Договору про Євросоюз, яка дозволила їй запустити програму оборонних позик SAFE на 150 млрд євро без погодження з депутатами. Ще одна претензія стосувалася «втручання у вибори» у Румунії та Німеччині через використання закону ЄС про цифрові послуги.

Бекграунд. Як повідомлялося, керівники 12 найбільших німецьких корпорацій вимагають у фон дер Ляєн зменшити регуляцію бізнесу в ЄС. Вони невдоволені поточною економічною політикою Євросоюзу і вимагають «повної зміни курсу».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло