Російські банки планують звернутися до держави через зростання «поганих» кредитів – Bloomberg
Глава Центробанку Набіулліна применшує ризики системної кризи, а топ-банкіри б’ють на сполох

Найбільші російські банки мають намір звернутися до держави за фінансовою допомогою, якщо обсяг проблемних кредитів продовжить зростати і наступного року.
Джерело. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на чинних і колишніх чиновників, а також на документи, які є в розпорядженні редакції.
Щонайменше три банки з категорії системно значимих розглядають можливість докапіталізації у найближчі 12 місяців. Банки обговорюють між собою, як вони могли б порушити питання про санацію перед Центральним банком.
Як пише Bloomberg, причина в тому, що їхня оцінка якості кредитних портфелів значно гірша, ніж показують офіційні дані.
Формально банківська система перебуває у відносно хорошому стані – офіційно рівень поганих боргів, як і раніше, значно нижчий від тих, що фіксувалися в минулі фінансові кризи.
Центробанк рф сам рекомендував кредиторам зосередитись на реструктуризації кредитів замість повного визнання масштабів проблемних позик.
Глава Центробанку Ельвіра Набіулліна 2 липня на фінансовому форумі в Санкт-Петербурзі применшила ризики системної кризи, заявивши, що банківська система росії «добре капіталізована» і має капітальні резерви у розмірі 8 трлн рублів ($102 млрд).
При цьому топ-банкіри почали бити на сполох щодо перспектив наступного року. Герман Греф, голова Сбєрбанку, заявив на зборах акціонерів, що якість кредитного портфеля погіршується, а компанії все частіше потребують реструктуризації боргів.
Частка проблемних кредитів Сбєрбанку корпоративним позичальникам офіційно становила 4% на 1 квітня, а частка незабезпеченого споживчого боргу із простроченням 90 днів і більше – 10,5%.
У ВТБ частка проблемних кредитів фізособам у роздрібному портфелі досягла 5% у травні, що становить 377 млрд рублів. Експерти прогнозують, що частка поганих кредитів може досягти 6–7% до 2026 року.
Бекграунд. В МКС надійшла вимога видати ордери на арешт російських фінансових посадовців – Набіулліної і Силуанова. росія використовує фінансову систему для встановлення контролю над захопленими територіями, йдеться в клопотанні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].