Німеччина та Норвегія профінансують посилення ППО України
Остаточної угоди ще не уклали, однак дали зрозуміти США, що зацікавлені в допомозі Україні, зауважив прем'єр-міністр Норвегії

Норвегія й Німеччина планують зробити «важливий внесок» у постачання американських систем протиповітряної оборони Patriot для України.
Про це на пресконференції в Берліні заявили прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре й канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, повідомляєNRK.
За словами Мерца, Україні потрібна підтримка Німеччини.
«На щастя, США готові постачати зброю, профінансовану також європейськими партнерами. Німеччина й Норвегія зроблять важливий внесок», – прокоментував канцлер.
Стьоре також підтвердив, що Норвегія готова профінансувати Patriot спільно з Німеччиною. Він зазначив, що остаточної угоди ще не уклали, однак США дали зрозуміти, що зацікавлені в допомозі Україні й очікують, що витрати на це покриє Європа.
Німеччина готова передати Україні дві системи Patriot, додав норвезький прем'єр, але очікує на їхню оперативну заміну – саме тут знадобиться участь США. Хоча президент Дональд Трамп заявив про готовність допомогти, графік постачання ще не зрозумілий.
Тож Стьоре закликав Вашингтон чітко окреслити свої плани щодо постачання Patriot.
«Я вважаю, що заява Трампа – це добрий початок, але потрібна конкретика. Коли все буде узгоджено, Норвегія готова розділити витрати», – сказав прем'єр-міністр.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Нідерланди зроблять суттєвий внесок у передання Україні американських систем протиповітряної оборони Patriot.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].