НАБУ та САП закликали Зеленського не підписувати законопроєкт, який обмежує їхню незалежність
«Голосами 263 нардепів була знищена антикорупційна інфраструктура», – заявив голова НАБУ

Керівники НАБУ та САП закликали президента Зеленського не підписувати законопроєкт про фактичну ліквідацію незалежності антикорупційних органів.
Про це директор НАБУ Семен Кривонос та керівник САП Олександр Клименко повідомили під час брифінгу.
«Зараз ви прекрасно розумієте, що відбулося. Фактично голосами 263 народних депутатів була знищена антикорупційна інфраструктура. Те, що створювалося, як запит Євромайдану, як запит суспільства, як запит на боротьбу з високопосадовою корупцією сьогодні було знищено представниками, у тому числі «регіоналів» у парламенті, особами, щодо яких пред’явлені підозри Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Я хочу сказати, що ці особи діяли в умовах конфлікту інтересів, голосуючи за цей закон», – сказав Кривонос.
Він зазначив, що зараз створюється загроза і євроатлантичним прагненням України, адже незалежна антикорупційна інфраструктура є однією з умов на цьому шляху.
«Тобто дві незалежні інституції – НАБУ і САП – фактично повністю переводяться, можна сказати так, у залежний режим. Ми виступаємо категорично проти цього. Зараз ще має бути підпис президента України. І ми просимо не підписувати цей законопроєкт, повернути його з відповідним вето. Ми точно хочемо бачити Україну світлою, ми точно хочемо сильної потужної антикорупційної інфраструктури, тому що цього заслуговує українське суспільство в першу чергу. Воно не заслуговує на те, щоб формувалися недоторкані чи корупціонери уникали відповідальності», – сказав Кривонос.
Директор НАБУ повідомив, що найкраще – це дочекатися реакції міжнародних партнерів України на законопроєкт. Він також додав, що НАБУ та САП мають високий рівень компетенції і співпрацюють з іноземними правоохоронними органами для викриття корупції. Інші країни покладаються на НАБУ в питаннях щодо розслідування недоцільного використання фінансової допомоги Україні тощо.
Керівник САП Олександр Клименко повідомив, що зустрічався з новим генеральним прокурором Русланом Кравченком. За його словами, «розмова була конструктивною», але генпрокурор запевнив, що загрози НАБУ немає, у тому числі від СБУ. Нагадаємо: 21 липня СБУ провела масштабні обшуки в детективів бюро у справах щодо ймовірної співпраці з рф.
Директор НАБУ Семен Кривонос повідомив, що, в разі підтвердженні фактів зв'язків індивідуальних співробітників НАБУ зі спецслужбами рф, бюро діятиме відповідно.
«Не треба знищувати всю інституцію. СБУ проводили обшуки лише за фактом наявності родичів на тимчасово окупованих територіях України чи в росії. Але я хочу нагадати: що коли ми беремо на роботу людину, то СБУ проводить перевірку в тому числі на доступ до державної таємниці», – наголосив Семен Кривонос.
Керівники САП та НАБУ повідомили, що, коли президент Зеленський підпише законопроєкт 12414, вони продовжать працювати відповідно до нього. Але Семен Кривонос та Олександр Клименко наголосили, що законопроєкт ліквідовує їхню незалежність як на ведення слідства, так і на ведення справ антикорупційною прокуратурою.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Верховна Рада України розглянула у другому читанні законопроєкт №12414, який передбачає внесення до Кримінального кодексу України змін щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов'язаних зі зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].