Свириденко заявила, що проблема корупції в українському суспільстві перебільшується

Свириденко заявила, що проблема корупції в українському суспільстві перебільшується

За словами прем'єрки, зовнішні спостерігачі «оцінюють Україну за іншими критеріями»

Свириденко заявила, що проблема корупції в українському суспільстві перебільшується
Фото: Юлія Свириденко / Facebook

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко вважає, що проблему корупції в Україні «перебільшують й надмірно акцентують».

Про це вона сказала в інтерв’ю Bloomberg.

Агентство зазначає, що в інтерв'ю прем'єрка посилалася на опитування, згідно з якими, попри те, що переважна більшість українців вважає корупцію поширеним явищем, набагато менше людей стикалися з нею на практиці.

«Відверто кажучи, в українському суспільстві та певних соціальних групах ця проблема перебільшується та надмірно акцентується», – сказала Свириденко. Вона додала, що зовнішні спостерігачі «оцінюють Україну за іншими показниками».

Прем'єр-міністерка також підтримала відмову попереднього уряду затвердити кандидатуру на посаду голови Бюро економічної безпеки. Кандидатуру Олександра Цивінського схвалила комісія з відбору, а призначення вимагали МВФ та Єврокомісія.

За словами Свириденко, уряд «діяв відповідно до встановлених процедур: ми отримали кандидатуру від конкурсної комісії, проголосували колегіально і відправили рішення назад до комісії».

Bloomberg зазначає, що за кілька годин після інтервʼю Свириденко українські правоохоронці заарештували двох слідчих у рамках масштабних рейдів у приміщеннях посадовців антикорупційних органів. Одного співробітника НАБУ затримали у Києві за підозрою у шпигунстві на користь росії.

А наступного дня парламентарі прийняли закон, який позбавляє антикорупційні органи їхньої незалежності і потенційно може підірвати зусилля по боротьбі з корупцією серед топ-чиновників.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що ввечері 22 липня в українських містах розпочалися акції протесту проти ухваленого Верховною Радою законопроєкту № 12414, що обмежує незалежність антикорупційних органів НАБУ та САП.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло