«Ще не пізно це виправити»: реакція міжнародних партнерів на ліквідацію незалежності антикорупційних органів
Багато країн ЄС закликають Україну переглянути закон, що обмежує незалежність НАБУ і САП

Багато країн Євросоюзу відреагували на ухвалення Україною закону №12414, який обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Закон було ухвалено 22 липня.
Як повідомляє Sky News, міністр у європейських справах Франції Бенджамін Аддад заявив, що ситуацію з обмеженням незалежності НАБУ та САП «ще можна врятувати».
«Ще не пізно це виправити. Ми будемо дуже пильні у цьому питанні», – заявив він.
Валдіс Домбровскіс, комісар ЄС з економіки, відповідальний за нагляд за фінансовою допомогою Україні, наголосив на важливості НАБУ та САП в інтерв'ю Financial Times.
Він заявив, що обидва агентства «мають вирішальне значення для програми реформ України і мають діяти незалежно одне від одного, щоб боротися з корупцією та підтримувати громадську довіру».
«Наша поточна фінансова допомога Україні зумовлена прозорістю, судовою реформою і демократичним управлінням», – сказав Домбровскіс.
«Те саме стосується і шляху України до вступу до ЄС, який також потребуватиме потужного потенціалу боротьби з корупцією», – підкреслив комісар.
МЗС Німеччини підкреслило у своєму повідомленні на платформі X, що «незалежність і сила» українських антикорупційних інститутів мали вирішальне значення для реформ, проведених у країні за останні роки, і що Україна й надалі буде оцінюватися на основі її прогресу в цій галузі.
Тим часом Міністерство закордонних справ Швеції висловило серйозне занепокоєння щодо незалежності українських антикорупційних органів після прийняття закону.
«За останнє десятиліття Україна досягла значного прогресу у боротьбі з корупцією – вкрай важливо не зупинятися на досягнутому. Швеція залишається надійним партнером України у її реформаторських зусиллях», – наголосили в Міністерстві.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп зазначив, що антикорупційні органи України відіграють вирішальну роль у її реформах.
«Обмеження діяльності цих органів стане серйозним кроком назад», – додав він.
«Захист незалежності цих інституцій та подальший прогрес у галузі верховенства права залишаються ключовими факторами процесу вступу України до ЄС», – сказав міністр закордонних справ.
Раніше Організація економічного співробітництва та розвитку попередила Київ, що підрив антикорупційних інститутів України негативно вплине на інвестиції в оборону та фінансування відновлення країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].