росія заблокувала експорт нафти з Казахстану – Reuters
Йдеться про зупинення відвантаження казахстанської нафти у двох найбільших російських чорноморських портах – Новоросійськ та Південна Озеріївка

Відвантаження казахстанської нафти, що транспортується Каспійським трубопроводом до Чорного моря для подальших постачань на ринки країн Заходу, зупинено.
Про це повідомляє агентство Reuters.
За даними агентства, причиною стали запроваджені росією нові правила безпеки для заходу суден до чорноморських портів. У понеділок диктатор путін підписав закон, згідно з яким іноземним судам для доступу до портів країни знадобиться дозвіл ФСБ рф. В указі йдеться, що дозвіл портової влади на захід іноземних судів має бути узгоджений з ФСБ. Нові правили набули чинності відразу після публікації указу.
За розрахунками видання, що ґрунтуються на даних про навантаження в регіоні, відсутність доступу іноземних суден до порту, що також вплинуло на експорт російської нафти з порту Новоросійськ, може скласти понад 2% світових постачань нафти. Це сталося через кілька днів після того, як ЄС запровадив нові санкції проти росії та ускладнив діяльність Каспійського трубопровідного консорціуму.
Більшу частину своєї нафти Казахстан експортує саме через Новоросійськ – маршрутом Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК). Цим шляхом проходить понад 80% усього казахстанського експорту нафти. У проєкті залучені також великі західні компанії, зокрема Chevron та ExxonMobil.
За словами аналітиків, для Казахстану це критично важливо: країна не має власного виходу до моря й змушена користуватися російською інфраструктурою. Проте вразливими є не лише казахстанські інтереси. Через можливі затримки та невизначеність страждають і міжнародні корпорації, що транспортують вантажі через росію.
У агентстві зазначили, що подібні ризики лише посилюють геополітичну напруженість. Країни, які залежні від російських портів, можуть активізувати пошук альтернативних маршрутів – Каспійським морем, через Азербайджан і Туреччину.
Деякі аналітики вважають, що ситуація в портах вирішиться протягом дня-двох.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ціни на нафту знижуються через ризики ескалації торгового конфлікту США та ЄС. Побоювання щодо спаду попиту на пальне та нові санкції тиснуть на настрої інвесторів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].