АМКУ наклав штрафів на понад мільярд гривень, порушники сплатили менше 60 млн – Рахункова палата

АМКУ наклав штрафів на понад мільярд гривень, порушники сплатили менше 60 млн – Рахункова палата

Загалом на кінець 2024 року сума несплачених штрафів становила 15,1 млрд грн

АМКУ наклав штрафів на понад мільярд гривень, порушники сплатили менше 60 млн – Рахункова палата
Фото: Рахункова палата

Рівень надходжень до державного бюджету штрафів і пені, накладених Антимонопольним комітетом знизився у 2024 році, порівняно з попередніми періодами. 

Про це повідомляє Рахункова палата за результатами аналізу звіту АМКУ за 2024 рік щодо виконання державного бюджету.

Торік Комітет наклав штрафи на загальну суму 1,02 млрд грн, однак реально було сплачено лише 59,2 млн грн – це менше 6%. 

Загалом на кінець року сума несплачених штрафів становила 15,1 млрд грн, з яких 8,1 млрд грн  – за рішеннями, що оскаржуються в судах. Чинна норма закону передбачає автоматичне зупинення виконання рішення АМКУ при його оскарженні, зауважили в Рахунковій палаті. 

У звіті аудитори вказують, що АМКУ не забезпечив належного обґрунтування та підтвердження економічного ефекту від своєї діяльності – 6,3 млрд грн.

«Згідно з внутрішніми нормативними документами, АМКУ визначає цю суму шляхом застосування фіксованого коефіцієнта у розмірі 5% обсягу відповідного ринку. Такий підхід не закріплений міжнародними документами, а є внутрішнім нормативним підходом Комітету, та не має належного економічного чи наукового обґрунтування», – йдеться в повідомленні.

Окрім того звіт АМКУ не містить систематизованої інформації щодо накладення та стягнення згаданих штрафів – відсутні дані про несплачені штрафи, причини їх нестягнення чи скасування.  

Рахункова палата рекомендувала Антимонопольному комітету вдосконалити порядок розрахунку, обґрунтування та уточнення оцінки економічного ефекту діяльності; напрацювати систему заходів превентивного характеру, спрямовану на забезпечення реального виконання рішень Комітету; удосконалити структуру річного звіту.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Рахункова палата проаналізувала державні закупівлі за минулий рік – менше 11% відбулися за конкурентною процедурою.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло