Перевірка на поліграфі працівників НАБУ: у Бюро прокоментували норму президентського законопроєкту

Перевірка на поліграфі працівників НАБУ: у Бюро прокоментували норму президентського законопроєкту

«Це не новація, а інструмент внутрішньої доброчесності», – зазначили в НАБУ

Перевірка на поліграфі працівників НАБУ: у Бюро прокоментували норму президентського законопроєкту

У Національному антикорупційному бюро уточнили, що згідно з нормами законопроєкту № 13533 щодо посилення повноважень антикорупційних органів, перевірку на поліграфі для працівників НАБУ проводитиме не СБУ, а управління внутрішнього контролю Бюро.

Про це повідомилиу пресслужбі НАБУ.

«Законопроєкт, який має усунути загрози незалежності антикорупційних органів, передбачає, зокрема, проходження поліграфа працівниками НАБУ, які мають доступ до державної таємниці. Ці перевірки пропонується проводити саме УВК НАБУ», – йдеться у повідомленні.

У НАБУ наголосили: застосування поліграфа в таких випадках – усталена внутрішня практика Бюро. Працівники проходять поліграф під час службових розслідувань, призначень і перепризначень. Це не новація, а інструмент внутрішньої доброчесності.

У 2024 році УВК провело понад 200 психофізіологічних опитувань працівників НАБУ із використанням поліграфа, уточнили у відомстві.

«Важливо, щоби методологія таких перевірок, затверджена НАБУ і СБУ, виключала ризики втручання в оперативну діяльність або тиск на працівників», – додали у НАБУ.


Нагадаємо, ввечері 24 липня до парламенту внесли законопроєкт щодо посилення повноважень НАБУ та САП. Документ містить положення, що підрозділ внутрішнього контролю НАБУ, САП, БЕБ, Офісу генпрокурора України, Нацполіції – за методологією, погодженою з СБУ – не рідше ніж один раз на два роки повинен буде проводити поліграфологічні дослідження працівників цих органів на предмет вчинення дій на користь росії.

Провести перевірку співробітників цих відомств СБУ, згідно з законопроєктом, повинна буде впродовж шести місяців із дня набрання законом чинності.

У НАБУ та САП заявили, що президентський законопроєкт відновлює усі процесуальні повноваження та гарантії їхньої незалежності. Вони закликали якнайшвидше ухвалити ініціативу за основу і в цілому.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло