Reuters дізналося якою може бути торговельна угода між США та ЄС
Угода, найімовірніше, міститиме 15% базовий тариф на товари з ЄС, які імпортують у США, а також включатиме 50% тариф на європейську сталь і алюміній, на які можуть бути введені експортні квоти

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн має зустрітися з президентом США Дональдом Трампом сьогодні, щоб домовитися про торговельну угоду для Європи, яка, ймовірно, передбачає 15% базовий тариф на більшість товарів ЄС.
Про це пише Reuters.
Перед зустріччю, яка, як очікується, буде о 15:30 за Гринвічем на полі для гольфу Трампа в Тернберрі (на заході Шотландії), команди США і ЄС вели фінальні переговори щодо тарифів.
Вони торкнулися таких важливих секторів, як автомобілебудування, сталеливарна промисловість, виробництво алюмінію і фармацевтика.
«Ми з обережним оптимізмом ставимося до укладення угоди. Але поки все не закінчено, нічого не закінчено», – сказав на умовах анонімності представник адміністрації Трампа.
Також повідомляється, що посли урядів країн ЄС, які перебувають зараз у Гренландії, провели в неділю телеконференцію з посадовими особами Єврокомісії. Вони домовлялися про ступінь вільних дій фон дер Ляєн під час переговорів.
Як відомо, у разі, якщо угоди не буде досягнуто і США введуть 30% мита з 1 серпня, ЄС підготував відповідні мита на американські товари на 109 млрд доларів.
Як пише Reuters, дипломати ЄС заявили, що угода, найімовірніше, міститиме 15% базовий тариф на товари з ЄС, які імпортують у США, що відображатиме торговельну угоду між Америкою та Японією.
Крім того, угода, ймовірно, включатиме 50% тариф на європейську сталь і алюміній, на які можуть бути введені експортні квоти.
Також чиновники ЄС сподіваються, що базовий тариф у розмірі 15% буде застосовуватися і до легкових автомобілів, замінивши поточний автомобільний тариф у розмірі 27,5%.
Водночас дехто очікує, що блок із 27 країн зможе домогтися звільнення від 15% тарифу для своєї аерокосмічної промисловості та міцних спиртних напоїв. Однак, найімовірніше, не для вина.
ЄС також міг би пообіцяти закупити більше скрапленого природного газу у США, а також збільшити в цю країну свої інвестиції.
Агенція додала, що прагнучи перейняти досвід Японії, яка на початку цього тижня домоглася введення 15% базового мита в рамках угоди зі США, учасники переговорів ЄС провели бесіди зі своїми японськими колегами в рамках підготовки до недільної зустрічі.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що невизначеність, породжена новими тарифами адміністрації Трампа, може змусити європейські компанії скоротити вкладення у свій бізнес у США і навпаки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].