Кая Каллас: Переговори про кредит Україні із російських активів «йдуть дуже важко»
За її словами, проводиться підготовча робота, щоб знайти рішення у четвер на засіданні Євроради
Станом на зараз країни-члени Євросоюзу не мають спільної позиції щодо репараційного кредиту Україні.
Про це заявила Високий представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Кая Каллас.
Проте вона висловила переконання, що той, хто завдає шкоди – тобто саме росія, повинен платити за завдані Україні збитки.
«Щодо репараційної позики, то сьогодні у нас було коротке обговорення, оскільки лідери обговорюватимуть це у четвер, тож проводиться підготовча робота, щоб знайти рішення», – сказала вона у понеділок в Брюсселі на пресконференції, передає Інтерфакс-Україна.
Ухвалення позитивного рішення «може стати переломним моментом у цій війні, тому що це показує росії та дає дуже чіткі сигнали про те, що вони (росіяни) повинні справді нести тягар цих збитків, які вони завдали Україні», підкреслила глава європейської дипломатії.
Проте вона констатувала, що це питання вирішується «дуже важко».
«Сьогодні ми також почули занепокоєння Бельгії, і я думаю, що всі за столом переговорів розуміють занепокоєння Бельгії та готові розділити цей тягар. І тому моя особиста думка полягає в тому, що якщо ми продовжимо з репараційною позикою, то фактично тиск буде знятий з Бельгії, і ми розділимо тягар і ризик з усіма державами-членами, тому що тоді це європейська пропозиція, і саме Європа несе відповідальність, а не Бельгія», – вважає вона.
При цьому Каллас висловила сподівання, що лідери досягнуть результатів на засіданні Європейської ради у четвер.
«Але зараз я також бачу, наскільки це складно, тому я не хочу давати жодних оцінок. Додам лише, що робота триває», – додала Високий представник.
На її переконання, саме репараційна позика є «життєздатним варіантом, оскільки вона побудована на принципі, що той, хто завдає шкоди, повинен також її компенсувати».
«І оскільки росія завдає шкоди Україні, заморожені активи – це найкращий варіант, який у нас є зараз», – констатувала Каллас.
Бекграунд. Раніше стало відомо, що росія подала судовий позов у московський суд і намагатиметься відсудити в Euroclear усю суму заморожених активів.
Крім того, Італія, Мальта і Болгарія виступили проти використання російських активів для кредиту Україні. Як повідомлялося, США шукають серед європейських країн тих, хто чинитиме опір конфіскації росактивів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].














