U-LEAD розпочала серію подкастів про принципи та інструменти доброчесності
Вже обговорені ролі органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, уповноважених та ризик-менеджменту в антикорупційній діяльності
З 6 грудня, Міжнародного дня боротьби з корупцією, «U-LEAD з Європою» посчала публікувати записи серії подкастів, присвячених антикорупційні діяльності та доброчестності.
Перший випуск був присвячений ролі громадянського суспільства у прозорому врядуванні. Участь у ньому взяли Катерина Дацко, PhD (виконавча директорка ГО «Фундація інституційного розвитку» та експертка у сфері антикорупційного комплаєнсу), Оксана Броневицька (голова правління ГО «Фундація інституційного розвитку», експертка із захисту прав викривачів) і Тарас Бик (керівник Команди аналітики, член правління та Керівного комітету ГО «Агенція відновлення та розвитку»).
Випуск №2 був прсвячений наявним антикоурційним інструментам, що вже представлені в українському законодавстві, та їхньому застосуванню щодо комунальних підприємств. Своєю експертизою ділились Олександр Солонтай (керівник ГО «Агенція відновлення та розвитку», експерт з місцевого розвитку), Тарас Случик (в.о. керівника EU4Reconstruction Stream 2) та Анна Федоренко (директорка Українського центру професійної сертифікації, експертка з антикорупційного комплаєнсу)
Тема прозорості й ефективності роботи КП зараз особливо важлива. Частина об’єктів комунальної власності зазнала серйозних руйнувань через війну, а для їх відбудови знадобляться значні кошти. Саме тому питання доброчесного управління виходять на перший план. Тож експерти обговорили комплаєнс на рівні комунальних підприємств, потребу в нових підходах до управлінських рішень, роль антикорупційних уповноважених та інші пов’язані питання.
У третьому випуску Катерина Дацко, виконавча директорка ГО «Фундація інституційного розвитку» та експертка у сфері антикорупційного комплаєнсу, Марина Чемшит, головний спеціаліст уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції апарату Златопільської міської ради, а також Ганна Саламатіна, керуюча справами виконавчого комітету Боярської міської ради, обговорювали теми антикорупційного менеджменту та системної оцінки корупційних ризиків.
Експертки обговорили, яким чином управління корупційними ризиками може бути інтегроване у загальні управлінські процеси та чому системна оцінка корупційних ризиків є необхідною передумовою прозорого врядування. Окрему увагу в розмові приділено обміну досвіду щодо конкретних управлінських кроків, які дозволяють громадам перейти від формального декларування цінностей доброчесності до їх безпосереднього втілення в повсякденній роботі органів місцевої влади.
Четвертий, і останній у цьому році епізод присвячений діяльності антикорупційних уповноважених.
Профільні дослідження свідчать, що рівень поінформованості публічних службовців, працівників державних підприємств і широкої громадськості щодо роботи уповноважених з питань антикорупційної діяльності залишається доволі низьким.
Катерина Дацко (виконавча директорка ГО «Фундація інституційного розвитку», експертка у сфері антикорупційного комплаєнсу) та Анна Федоренко (директорка Українського центру професійної сертифікації й експертка з антикорупційного комплаєнсу) поділились унікальними інсайтами щодо становлення та розвитку інституту антикорупційних уповноважених в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].













