The Guardian: путіна переконали, що 90% українців зрадіють російському вторгненню

The Guardian: путіна переконали, що 90% українців зрадіють російському вторгненню

Лише дві людини в кремлі були незгодні з планами путіна, однак не змогли його переконати

The Guardian: путіна переконали, що 90% українців зрадіють російському вторгненню
фото DR

У кремлі вважали, що у лютому 2022 року лише 10% українців будуть готові чинити опір окупаційним російським військам. Інші 90%, як вважали в кремлі, або активно підтримають введення російської армії, або зрештою приймуть його після певної незгоди.

Джерело. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на дані європейської розвідки.

З цими цифрами не погоджувався тільки Сергєй Наришкін – голова Служби зовнішньої розвідки. Він виділявся з-поміж інших заїканнями та плутаною промовою на історичному засіданні у кремлі, де путін запитував думку членів Радбезу рф щодо України.

Наришкін, за словами джерел The Guardian, знав те, чого інші не знали.

«Але він слабкий і нерішучий, а путін хотів, щоб усі погодилися з його рішенням. Тому ви побачили ту поведінку Наришкіна, яку побачили», – сказав співрозмовник. Наришкін виглядав зляканим, але зрештою підтримав путіна.

Відкрито проти на засіданні в кремлі виступила лише одна людина – заступник голови адміністрації президента Дмітрій Козак, один з найдавніших соратників путіна, який знав його з середини 1990-х. Козак був нажаханий планами путіна, але усвідомив, що вторгнення неминуче, тільки в день засідання в кремлі, розповіло The Guardian близьке до нього джерело.

За даними видання, під час тієї зустрічі Козак доводив путіну не з моральної, а зі стратегічної точки зору, що вторгнення в Україну обернеться катастрофою, хоч і не знав, що саме планує путін – обмежену операцію із захоплення Донбасу чи повномасштабну війну.

Після закінчення засідання Козак залишився віч-на-віч з путіним і продовжував з ним сперечатися, повідомило джерело The Guardian. Виступ Козака вирізали із телетрансляції. Наприкінці 2025 року він пішов у відставку з адміністрації президента рф.

Очікування кремля про те, що українці підтримають російське вторгнення, виявилися безнадійно оптимістичними, пише The Guardian.

Втім, навіть, виходячи з оцінок москви про 10%, проти росіян могли виступити близько 4 млн осіб. Зібраних путіним на той момент сил, які стояли на українських кордонах, було явно недостатньо для того, щоб подолати такий опір, вважали європейські розвідки.

Частково тому багато європейських країн до останнього не вірили, що путін зважиться на війну. Французький посол дізнався про вторгнення лише тоді, коли його розбудив звук російських ракет у його київській квартирі, пише The Guardian.

Бруно Каль, голови німецької зовнішньої розвідки BND, прилетів до Києва 23 лютого, коли американські, британські та польські розвідувальні служби вже встановили, що було віддано наказ про напад з боку росії.

Навіть коли посол Німеччини у Києві отримав наказ евакуювати дипломатів із міста, Каль проігнорував це попередження і, як ні в чому не бувало, планував зустрічі наступного дня. Каля довелося евакуювати з Києва в день вторгнення за допомогою польської розвідки дорогами, забитими українцями.

«Ми не вірили, що це відбудеться, тому що вважали, що ідея про те, що вони зможуть увійти до Києва і просто встановити маріонетковий уряд, абсолютно божевільна, – сказав один із співробітників європейської розвідки The Guardian. – Як виявилося, це справді було божевілля».

Бекграунд. Нагадаємо, в цій же статті The Guardian розповіла, як ЦРУ і MI6 зрозуміли плани путіна напасти на Україну – і чому їм ніхто не повірив.

Західні розвідки тепер переосмислюють свої методи оцінки загроз, щоб у майбутньому не повторювати подібних помилок.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло